F1.sk F1.sk

Williamsu k dohode s ROKiTom pomohla i hnedá omáčka, vysvetľuje Williamsová
zdroj: Twitter/James Galoway

Williamsu k dohode s ROKiTom pomohla i hnedá omáčka, vysvetľuje Williamsová

Tímy sa snažia potenciálnych sponzorov presvedčiť, aby podporili práve ich, všakovakými spôsobmi. Williamsu sa to podarilo aj vďaka podpísanej hnedej omáčke HP, vo Veľkej Británii veľmi obľúbenému dochucovadlu.

Claire Williamsová hovorila o zrode nového partnerstva na pondelkovom predstavení lakovania, na ktorom sa vyníma aj logo firmy pod vedením Jonathana Kendricka ROKiT. "Jonathan je veľkým fanúšikom omáčky HP. A keď prilietal, povedal mi: 'Dal by som si kus slaniny s trochou HP omáčky.' Na prvom stretnutí tak na stole čakala fľaša HP podpísaná oboma našimi jazdcami. Myslím si, že v tej chvíli už bola zmluva v podstate podpísaná."

Kendrick na predstavení prezradil, že jeho spoločnosť rokovala aj s niekoľkými ďalšími tímami F1. "Kontaktovali nás ďalšie tri alebo štyri stajne, keď zistili, že sa púšťame na tento trh. Dôvod, pre ktorý sme si vybrali Williams, je ten, že sú to Briti. Ja som Brit, spoločnosť je britská. Veľmi sa mi páči fakt, že meno Williamsu bolo nad ich garážou oveľa dlhšie ako pri tímoch, ktoré tu už nie sú. Tyrrell, Lotus, BRM, Cooper, Brabham — Williams ešte stále žije. To bol prvý dôvod."

"A tým druhým je celkom jasne táto dáma Claire. Keď som Claire stretol, bolo to skvelé stretnutie, videl som jej víziu, odhodlanie, motiváciu a stratégiu. Po 45 minútach som bol v podstate rozhodnutý," usmieva sa Kendrick, ktorý očakáva, že vo Williamse zotrvá ešte "veľa, veľa rokov".

Kendricka spájajú s Formulou 1 a Williamsom aj skúsenosti z dávnej minulosti. "Bol som pneumatikovým inžinierom Goodyearu vo Wolverhamptone, keď som mal dvadsať rokov. Všetky pretekárske gumy Goodyear pre Formulu 1 boli vyrábané vo Wolverhamptone, kde som sa narodil."

"V roku 1978 ma vyslali, aby som sa staral o nový tím v Buenos Aires. A zhodou náhod som bol pneumatikovým inžinierom Alana Jonesa a Franka (Williamsa, pozn. red.). O 41 rokov neskôr som späť ako ich titulný sponzor. Splnil sa mi sen a som veľmi hrdý na to, že tu teraz som," vyhlásil britský podnikateľ.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk