F1.sk F1.sk

Haas si vybavuje nový simulátor, Ferrari ho cez víkend na svoj nepustí
zdroj: Scuderia Ferrari

Haas si vybavuje nový simulátor, Ferrari ho cez víkend na svoj nepustí

Ďalší krok v osamostatnení sa Haasu? Aj tak sa môžeme pozerať na novinky, ktoré sa črtajú v americkom tíme. Od novej sezóny chce začať využívať simulátor výrobcu šasi Dallara.

Haas sa teší z úzkej spolupráce s Ferrari, čo je v mnohých smeroch veľkým plusom. Samotná príprava počas súťažného víkendu však trpí. Inžinieri by chceli svojho vývojového jazdca nasadiť do simulátora Ferrari v Maranelle — ku ktorému majú prístup —, ale nemôžu.

"Máme prístup k simulátoru Ferrari," potvrdil Günther Steiner pre noviny BT, "ale počas víkendov, keď je veľká cena, ho používajú oni. My chceme počas víkendov tiež používať simulátor, nuž sa presúvame do simulátoru Dallary.

V novom simulátore bude jazdiť Pietro Fittipaldi. Okrem jeho virtuálnych povinností však dostane šancu aj v skutočnom monoposte. Už počas predsezónnych testov v Barcelone by mal aspoň polovicu dňa sedieť v Haase VF-19.

"Kým pripravíte program simulátora, chvíľu to trvá. Očakávame však, že všetko bude pripravené už na jar," oznámil Steiner a doplnil, že by ho mali začať využívať od "piatych alebo šiestych" pretekov novej sezóny. Od víkendov v Španielsku alebo Monaku by tak prípravy mali nabrať na kvalite.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk