F1.sk F1.sk

Rusi sú rozpoltení: Vorobjev Liberty chválil, Jermilin kritizuje
zdroj: Williams F1 Team

Rusi sú rozpoltení: Vorobjev Liberty chválil, Jermilin kritizuje

Len nedávno sme vás informovali o stanovisku Asociácie promotérov F1 (FOTA), ktorí vyjadrili nespokojnosť s vládou Liberty Media. Nepáčil sa im prechod vysielania na platené televízne kanály, nepozdávala sa im nedostatočná spolupráca a vytkli napríklad aj to, prečo by malo mať Miami miesto v kalendári F1 zadarmo.

FOPA združuje celkovo šestnásť promotérov, ale zachytili sme slová o tom, že nie všetci s týmto stanoviskom súhlasia. Proti boli napríklad aj Rusi, ktorí vo FOPA ani nie sú. Zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Rosgonki, ktorá je promotérom VC Ruska, Sergej Vorobjev, otvorene vyjadril nesúhlas s uverejnenými slovami.

Avšak šéf ruského motoršportu Igor Jermilin má na vec iný názor a zdá sa, že s asociáciou súhlasí. "Situácia je absolútne očakávaná," povedal Rus, ktorého s odvolaním sa na Sportbox cituje stránka Pitpass.com

"Súčasný manažment chcel začať so zlepšovaním Formuly 1, ale ukázalo sa, že je to omnoho náročnejšie. Nemajú skúsenosti a ani potrebné schopnosti na to, aby celý proces kontrolovali tak, ako Bernie Ecclestone. Nuž a všetky neistoty, ktoré v takejto situácii vznikajú, generujú špekulácie."

"Všetky tie hlasné vyjadrenia zo strany Liberty Media pomaly ustávajú a teraz už od nich nepočujeme takmer nič. Naďalej nepoznáme nové technické pravidlá. Concorde Agreement čoskoro prestane platiť a ani v tomto smere to nie je veľmi jasné. Existujú aj problémy s pôvodnými promotérmi, ktorí mali svoju veľkú cenu celé dekády."

Niektoré zdroje priniesli aj špekulácie, že spoločnosť Liberty Media chce Formulu 1 predať. Celkom sa im však nedá veriť, pretože za nimi stál Christian Sylt, ktorý je naviazaný na Ecclestona a pravidelne vypúšťa zvláštne správy naštrbujúce situáciu.

"Je veľmi ťažké nájsť kupca, ktorý by bol pripravený minúť toľko, koľko by Američania po svojom míňaní chceli. Potrebovali by to predať za viac, ako to kúpili, ale sotva sa nájde niekto, kto by bol pripravený tak spraviť," hovoril ďalej Jermilin

Najnovšie z kategórie: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk