F1.sk F1.sk

Vietnam nemá špeciálne postavenie, ubezpečuje Carey
zdroj: F1.com

Vietnam nemá špeciálne postavenie, ubezpečuje Carey

Je Veľká cena Vietnamu najbližšia srdciam šéfov z Liberty Media? Takýto dojem môže navodiť štýl, akým majiteľ Formuly 1 spolupracuje s ázijským organizátorom. Podľa Chasa Careyho však nie je dôvod na výčitky, vzťah s touto stranou sa vraj od ostatných nelíši.

"So všetkými pracujeme tak, aby nebolo možné povedať, že akurát s nimi jednáme inak ako s ostatnými," povedal pre Sky Sports Chase Carey. "Musíme sa hlásiť ku všetkých 21 pretekom, ktoré máme."

Šéf Formuly 1 pre biznis však pripúšťa, že verejnosť mohla nadobudnúť taký dojem. "To, že s Vietnamom spolupracujeme už od prvého dňa, nám ponúklo príležitosť, akú sme predtým nemali. Môžeme položiť trať, vytvoriť preteky i celé podujatie. Sú to mestské preteky, čo je vždy dynamickejšie, pokiaľ ide o to, ako bude trať vyzerať. Ak máte okruh už postavený, pomerne veľká časť podujatia je tým daná. Keď ho však tvoríte v meste, v mnohých smeroch začínate od nuly a z toho, čo už existuje."

"Umožnilo nám to sa lepšie zapojiť do procesu tvorby týchto pretekov, o ktorých si myslíme, že budú skvelé pre fanúšikov. Podľa nás je to miesto, ktoré inšpiruje," zamyslel sa Carey.

Veľkú cenu Vietnamu uvidíme v kalendári Formuly 1 v roku 2020. Sú to prvé preteky, pri ktorých zrode stojí Liberty Media. Azda aj preto sa môže zdať, že o Hanoj je špeciálne postarané. Podľa vízie Liberty sa raz bude takto spolupracovať s každým promotérom. Zmeny bude možné vykonávať promptnejšie.

"Naším cieľom je pracovať s každým tak, aby sme čo najlepšie využili všetky príležitosti pri samotných pretekoch, sprievodných akciách, spolupráci s partnermi. Vždy niekto povie, že táto trať nie je vhodná na predbiehanie. Ja vtedy reagujem tak, že by sme ju mali pretvoriť, aby bola. A ak sa objaví nejaký problém, mali by sme sa pokúsiť ho vyriešiť," doplnil 65-ročný Ír.

Najnovšie z kategórie: VIETNAM

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk