F1.sk F1.sk

V Rich Energy sa neboja súdneho sporu o ich logo
zdroj: Twitter/Rich Energy

V Rich Energy sa neboja súdneho sporu o ich logo

Nový titulný sponzor Haasu môže mať problém. Objavila sa totiž spoločnosť, ktorá pri svojej činnosti používa až nápadne podobné logo tomu, ktoré má na svojich plechovkách Rich Energy. Celú vec bude riešiť súd.

Sťažnosť podala ATB Sales Limited, materská spoločnosť vyrábajúca bicykle Whyte. Obe firmy totižto používajú veľmi podobné logá s využitím motívu parožia. Momentálne však nie je úplne zrejmé, ktorá zo strán začala využívať logo skôr. Podľa stránky Whyte Bikes z roku 2014 však vieme, že už vtedy ho používali, no spoločnosť Rich Energy vznikla až o rok neskôr. Problém by mohol byť aj v tom, že v roku 2014 naň Whyte Bikes ešte nemala zaobstaranú ochrannú známku.

O všetkom nakoniec rozhodne súd, pojednávanie je vytýčené na 12. a 13. marca. Rozhodnutie by malo padnúť do 1. mája, teda najneskôr po VC Azerbajdžanu.

Williams Storey, šéf Rich Energy, si ale zo súdu ťažkú hlavu nerobí. "Nerobíme si vôbec žiadne starosti," vyhlásil vo štvrtok pre racefans.net. "Nepoužijem slovo 'nonsens', ale je to skutočne ničím nepodložené."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk