F1.sk F1.sk

Carey chce pri rokovaniach so Silverstonom aplikovať "opačný" postup
zdroj: Pirelli Motorsport

Carey chce pri rokovaniach so Silverstonom aplikovať "opačný" postup

Veľká cena Veľkej Británie je stále bez novej zmluvy. Rokovania však už vrcholia, na jej predĺženie nezostáva veľa času — a je ho o to menej, že obe strany majú iný pohľad na predkladanú ponuku. Silverstone by rád platil menej, Liberty zas nechce tak veľmi ustupovať. Hlavne nie v čase, keď sa do kalendára tlačí viac a viac nových krajín. Čo Chase Carey vníma ako ďalší problém, je tendencia zainteresovaných riešiť všetko cez médiá.

"Tento šport sa už historicky rád najskôr baví verejne, a až potom začne niečo hovoriť v súkromí. My sa snažíme ísť na to opačne; riešiť to v súkromí a potom oboznámiť verejnosť s tým, čo sme spravili," povedal minulý týždeň pri príležitosti potvrdenia novej zmluvy Azerbajdžanu pre Sky News Chase Carey.

Liberty sa bude snažiť tento postup aplikovať po nedávnych vyjadreniach Asociácie promotérov, ktorí vraj nie sú spokojní s prácou Liberty Media. Ako však Chase Carey naznačil, pravdepodobne šlo len o iniciatívu šéfa okruhu v Silverstone, ktorý chcel cez médiá získať väčšie páky pri rokovaniach.

Pre Formulu 1 je však Veľká cena Veľkej Británie dôležitá, a náhrada za Silverstone neexistuje. "Aj naďalej budeme pokračovať v tom, čo považujeme za dobrú vec. Stále sme v kontakte so Silverstonom," potvrdil Carey.

Najnovšie z kategórie: Silverstone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk