F1.sk F1.sk

Zandvoort a Assen sa začali naťahovať o to, kto by mal hostiť VC Holandska
zdroj: Red Bull Content Pool

Zandvoort a Assen sa začali naťahovať o to, kto by mal hostiť VC Holandska

Prakticky na každej európskej veľkej cene možno vidieť dlhé rady oranžových tričiek; sú to holandskí fanúšikovia Maxa Verstappena. Pre Holandsko je preto veľká škoda, že v čase tohto ošiaľu nemá svoju vlastnú veľkú cenu. Vlani sa teda začalo rokovať o tom, aby Formula 1 do krajiny pod hladinou mora zavítala. Vyvstáva tu však dôležitá otázka: bude sa jazdiť v Zandvoorte alebo v Assene?

Zatiaľ čo predstavitelia Assenu konštatujú, že s vedením F1 majú rozbehnuté sľubne vyzerajúce rokovania, v Zandvoorte tvrdia presný opak. To, že pravda by mohla byť na strane Zandvoortu, naznačil i nedávno uverejnený list, podľa ktorého spomínaný okruh podpísal s Liberty Media predbežnú zmluvu. Tú treba definitívne spečatiť do 31. marca.

"Okolo tohto sa vyrojilo veľa neprávd. Tento zmätok Veľkej cene Holandska nepomáha. Nanešťastie takáto je aréna, v ktorej musíme hrať," okomentoval vyjadrenia Assenu Jan Lammers, bývalý pilot Formuly 1 a hovorca Zandvoortu.

"Promotéri (Assenu) sa nás snažia presvedčiť o opaku, ale Assen už nejaký čas nie je alternatívou. Veľká cena Holandska bude buď v Zandvoorte, alebo nebude vôbec," vyhlásil Lammers, ktorý tuší, čo by Liberty spravila v prípade, keby sa dohoda nezrodila: "Namiesto toho by šli do Ameriky alebo do Ázie."

Reakcia Assenu nedala na seba dlho čakať. Jos Vaessen trvá na tom, že Assen má šancu. "Jan Lammers si môže hovoriť, čo len chce, ale my sme stále v hre. Na konci februára budeme mať plánované stretnutie s FOM."

Ako to celé dopadne, zistíme už v najbližších týždňoch.

Najnovšie z kategórie: Zandvoort

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk