F1.sk F1.sk

Williamsová: Prekontrolovali sme doslova všetko
zdroj: Williams

Williamsová: Prekontrolovali sme doslova všetko

Po najhoršej sezóne Williamsu vo Formule 1 bolo treba zistiť, kde sa počas vývoja minuloročného monopostu stala chyba. Tím sa preto podľa Claire Williamsovej pustil do vyčerpávajúceho vyšetrovania, pri ktorom v Grove nezostal kameň na kameni.

"Keď ste tam, kde sme sa vlani ocitli my, musíte skontrolovať každú jednu vec vo vašom biznise," cituje Claire Williamsovú magazín RACER. "Presne to sme urobili. Myslím si, že pokúšať sa o zmenu jednej veci, alebo opakovane vykonávať to isté a očakávať iný výsledok, vás nenasmeruje na správny kurz. Preto sme prezreli doslova všetko."

Pri generálnej kontrole nebolo treba obzerať asi len jednu vec. "Samozrejme, zmenili sme našich jazdcov, zmenili sme aj isté štruktúry v rámci našej organizácie, posvietili sme si na všetky oblasti, ktoré majú niečo spoločné s výkonom. Myslím si, že jediná vec, ktorá zostala stabilne na svojom mieste, je motor."

"Chceme sa ubezpečiť, že všetky časti skladačky zapadli na svoje miesto. Odtiaľ sa odrazíme," hlási šéfka Williamsu, ktorá v pondelok pomôže pri predstavovaní lakovania nového auta. Zároveň spoznáme i meno titulného sponzora, ktorý nahradí značku Martini.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk