F1.sk F1.sk

Steiner: Naučili sme sa, ako neopakovať chyby
zdroj: TASR/AP

Steiner: Naučili sme sa, ako neopakovať chyby

Austrália, Azerbajdžan, Španielsko. To sú len niektoré z pretekov, v ktorých Haas kvôli chybám pilotov či mechanikov prišiel o cenné body. V boji o štvrtú priečku napokon prehral s Renaultom, chýbalo mu ich 29. Tie by v bezchybnej sezóne 2018 vedel pomerne ľahko nájsť. V Haase preto vedia, že v roku 2019 bude treba chyby eliminovať.

"Neexistuje nejaká jedna konkrétna, ktorú by sme dostali," odpovedal Günther Steiner na otázku týkajúcu sa toho, akú lekciu dostal vlani Haas. "Vieme, že musíme byť konzistentnejší a na tom pracujeme. Nekonzistentnosť bola sčasti spôsobená aj tým — nechcem povedať, že nedostatkom skúseností, pretože máme skúsených ľudí —, ale predsa len sme nový tím a robíme chyby."

"Vždy sa musíte poučiť zo svojich chýb a zlepšovať sa. Myslím si, že sme sa toho veľa naučili. Mali sme vzostupy aj pády, ale v ďalších pretekoch sa opäť pokúsime vydať zo seba všetko," pokračoval šéf Haasu. "Počas minulého roka sme sa naučili, ako neopakovať chyby. Tak sa zlepšíme. Celému tímu verím, máme tu skvelú skupinu inžinierov, mechanikov a jazdcov. Myslím si, že na taký malý tím sme dosť silní."

Haas 2019
Haas

Titulný sponzor Haasu Rich Energy vzal predstavenie nového auta útokom. Často padali prehnané vyjadrenia o tom, ako Haas začne porážať skúsený Red Bull "na trati i mimo nej". Jazdci a členovia vedenia tímu však vedia svoje; predpovedať silu jednotlivých stajní je predčasné. Ani pred minuloročnými predsezónnymi testami v Haase nevedeli, že napokon budú mať taký silný monopost.

"Máme veľmi podobný pocit, ale ešte nevieme, čo sme spravili," opisuje dojmy továrne Steiner. "Vieme, aké sme pri týchto nových pravidlách dosiahli zlepšenie, ako na tom sme. Nevieme však, kde sme. Nemáme ani poňatia, ako sú na tom ostatní. Som presvedčený, že to bude OK, ale OK môže znamenať veľa vecí. Nemyslím si, že máme zlé auto, ale neviem, aké dobré ho majú ostatní."

"Keby ste sa ma pred dvanástimi mesiacmi spýtali, či skončíme so štvrtým najlepším autom, nikdy by som to nebol povedal," priznal. "A nepoviem to ani tento rok, lebo to jednoducho neviem. Cítim sa sebavedomo, že máme opäť solídne auto. Nevidím nič zlé, čo by na nás mohlo číhať. Snáď mám pravdu."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk