F1.sk F1.sk

Gaslyho meracím prístrojom bude Verstappen
zdroj: Red Bull Content Pool

Gaslyho meracím prístrojom bude Verstappen

Pierra Gaslyho čaká prvá sezóna v jednom z popredných tímov Formuly 1. Doteraz pretekal len za Toro Rosso, v ktorom si vedel svoje schopnosti priamo porovnať len s Brendonom Hartleym. Francúz sa preto na spojenie s Maxom Verstappenom teší; konečne bude sedieť vedľa niekoho, koho mnohí považujú za jeden z najväčších talentov súčasnosti.

"Myslím si, že na základe výkonov, ktoré vlani ukázal, ním bude jasne Max," zamyslel sa po otázke Autosportu nad tým, kto z jazdcov na štartovom rošte ho prinúti najviac na sebe zapracovať. "Je ťažké sa porovnávať s Lewisom alebo Sebom, ale on je jednoznačne jedným z najlepších a najtalentovanejších chlapíkov v padoku. Pre mňa je perfektné, že mám niekoho takého, s kým sa môžem zrovnávať."

"Určite mi to príde vhod, aby som sa v F1 neustále učil a podával lepšie výkony. Vnímam to ako niečo dobré, keď máte rýchleho tímového kolegu, pretože len tak zo seba dostanete to najlepšie," vysvetľuje Pierre Gasly.

Christian Horner nedávno označil príchod mladého rodáka z Rouen do Red Bullu za trochu unáhlený. Gasly však nečaká, že by bol v nejakej nevýhode. Na veľkých cenách mu pomôžu hlavne jeho kvalifikácie.

"Myslím si, že som pomerne objektívny chlapík a viem, kedy robím veci správne a kedy zas niečo zle," hodnotí sa Gasly. "Z takýchto situácií sa vždy poučím. Vždy sa sám seba pýtam, kde sa viem ako pilot zlepšiť, kde viem z balíka, ktorý mám, dostať viac. Keď verím tomu, že mám dobrú rýchlosť, som schopný v rámci jedného kola vydolovať všetko. To je dôležité v kvalifikácii."

"Všetci vieme, že ak máte dobrú štartovaciu pozíciu, máte i ľahšie preteky. Považujem to za jednu z mojich silných stránok. S Red Bullom sa ju pokúsim maximálne využiť, ak budeme mať na jedno kolo dobrú rýchlosť," uzavrel rozhovor šampión GP2.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk