F1.sk F1.sk

Schumacher nechce nič uponáhľať: Dôležité je sa učiť
zdroj: Race of Champions

Schumacher nechce nič uponáhľať: Dôležité je sa učiť

Od Micka Schumachera ako syna najúspešnejšieho pretekára F1 všetkých čias sa bude veľa očakávať. Začína veľkolepo, v tíme, v ktorom jeho otec získal päť majstrovských titulov. On sám však nepovažuje za životne dôležité hneď dostať svoje meno do prvých riadkov štatistík. Vo Formule 2 sa chce hlavne učiť.

"Som veľmi šťastný a som poctený tým, že môžem byť súčasťou tejto neuveriteľnej histórie. Je skvelé byť v červenom," hovoril Mick Schumacher s mobil1thegrid.com na januárových Pretekoch šampiónov. Tam za nemecký tím pretekal spolu so Sebastianom Vettelom, ďalším členom Scuderie Ferrari.

Vettel dal novému prírastku do rodiny Ferrari aj pár cenných rád. "Je skvelé, že som sa o tom mohol porozprávať so Sebastianom. S Formulou 1 má veľa skúseností. Vždy je fajn sa stretnúť a len tak sa pozhovárať o kope vecí, nie iba o F1, ale aj o F2 a o tom, ako zvládnuť pretekársky víkend."

Mick Schumacher bude už čoskoro pod veľkým tlakom, konkurencia bude väčšia ako vlani v európskom šampionáte F3 a bude atraktívnejší aj pre médiá. Vie však, že Formula 2 nie je len o víťazstvách a pódiách, podľa ktorých sa zvykne merať kvalita pretekára.

"V mládežníckych sériách je hlavné sa stále učiť. Aj keď sme už v F2, čo je len na krok od F1, najdôležitejšie je načerpať všetky informácie, naučiť sa to, no a keď budete v správnej pozícii, tak všetko využiť," vysvetľuje Schumacher. "Dúfam, že sa dozviem viac o tom, ako funguje Formula 1."

Mick Schumacher - Benetton B194
TASR/AP

"Jazdil som už v aute z roku 1994 a je veľmi podobné monopostu F2. Pre mňa bude veľmi zaujímavé si ho vyskúšať, pocítiť tie 'géčka' a zistiť, ako sa skutočne správa. Možno ešte dôležitejšie bude sa zoznámiť s prácou s toľkými ľudmi za mnou, porozumieť celému systému. Bude to pre mňa nové a naozaj sa na to teším," usmieva sa čerstvý šampión.

Na jeho ceste ho tak budú sprevádzať odborníci z Maranella, no v priebehu minulého roka sa hovorilo aj o tom, že Schumacher by mohol zamieriť do viacerých tímov F1. V tejto spojitosti vyčnieval Mercedes.

"Naše srdcia boli vždy červené a navždy aj budú. Cítim sa tak prirodzenejšie a preto som sa rozhodol pre túto voľbu," rozhodne vyhlásil Schumacher.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk