F1.sk F1.sk

Podľa Grosjeana sa budeme aj najbližšie dva roky pozerať stále na tých istých víťazov
zdroj: TASR/AP

Podľa Grosjeana sa budeme aj najbližšie dva roky pozerať stále na tých istých víťazov

Ak chceme zistiť, kto ako posledný vyhral veľkú cenu v inom aute ako v Mercedese, Ferrari a Red Bulle, musíme sa vrátiť dosť ďaleko do histórie. Naposledy také niečo dokázal Kimi Räikkönen v Austrálii 2013, keď ešte jazdil v tíme Lotus. Romain Grosjean má obavy, že táto takmer šesťročná séria sa tak skoro neskončí; potrvať môže ďalšie dva roky.

"Myslím si, že Formula 1 sa musí zlepšiť, pokiaľ ide o šance na víťazstvo v pretekoch," myslí si Romain Grosjean, ktorého cituje racefans.net. "To sa podľa mňa pred rokom 2021 nestane. Ak sa pozriete na vlaňajšie preteky tímov zo stredu poľa, vidíte veľa zmien v poradí, ale tam vpredu si idú vlastnú veľkú cenu. V ideálnom prípade by ste chceli, aby o víťazstvá bojovalo čo najviac tímov."

Sezónu bohatú na víťazov sme mali naposledy v roku 2012. Prvých sedem veľkých cien vyhralo sedem rôznych pilotov. Ku nim sa nakoniec pridal aj Kimi Räikkönen. Na najvyššom stupienku pre víťazov sme tak videli až šesť rôznych značiek.

Pastor Maldonado vyhráva VC Španielska
Williams F1

Haas od svojho príchodu do športu nezískal ešte ani pódium. "Myslím si, že aj ľudia ako Gene (Haas, šéf tímu, pozn. red.) by to rád videli v F1. Aký má zmysel sem vôbec chodiť, keď vždy skončíte za tými istými? Momentálne si ale myslím, že to bude rovnaké."

"Ferrari ohlásilo, že pre tento rok zvyšuje rozpočet. Red Bull tvrdí, že minul veľa peňazí na predné krídlo. Mercedes tiež pracuje poriadne tvrdo. Nechápte ma zle, určite sme nezaspali, ale myslím si, že pokiaľ budú medzi tímami také rozdiely v zdrojoch, vo vývoji budú stále také medzery," konštatuje Grosjean.

To však neznamená, že sa v Haase plánujú vzdať. "Naše ciele sú, aby sme boli lepší ako minulý rok. Vlani sme si latku tým piatym miestom nastavili dosť vysoko. Budeme sa obzerať aj po štvrtej priečke, ak to bude možné."

"Prvé náznaky toho, aké je naše auto dobré, dostaneme v Barcelone. Potom bude záležať, koľko toho ešte stihneme vyvinúť pred začiatkom sezóny. Opäť pripomínam, že si nemyslím, že tento rok porazíme Red Bully, Ferrari alebo Mercedes," nezabúda na veľkú priepasť ženevský rodák.

"Renault by mohol byť silný. U McLarenu nikdy neviete, je to veľký tím, tiež sa môžu vrátiť. Racing Point, Force Indiu — alebo ako sa už volajú — poznáme, a do tímu vlievajú veľké peniaze. Toro Rosso si asi bude blízke s Red Bullom, pokiaľ ide o technické prepojenie, a delia sa o rovnaký motor. Veru, veľa ľudí chce byť v pozícii najlepšieho zo zvyšku sveta," dodal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk