F1.sk F1.sk

Nebudeme čakať na rok 2021, bojovať chceme teraz, odkazuje Williamsová
zdroj: Williams

Nebudeme čakať na rok 2021, bojovať chceme teraz, odkazuje Williamsová

Dostať Williams z posledných priečok späť na bodované miesta nebude jednoduché. Možno by preto bolo vhodné zvážiť, či počas najbližších dvoch ročníkov neinvestuje väčšinu svojej energie do zmeny pravidiel v roku 2021. Oproti zvyšným súkromným tímom by získal výhodu, no o takomto riešení nechce šéfka Claire Williamsová ani počuť. Cestu vpred si chce začať raziť čím skôr.

Prostriedky na to Williams má, ako podotkla jeho šéfka pre magazín RACER: "Sme tím, ktorý súťaží aj s veľmi slušným rozpočtom. Vo Williamse stále disponujeme fenomenálnymi zdrojmi a máme tu skvelý tím ľudí. Neviem, prečo nie sme schopní bojovať v strede poľa a bojovať o štvrté miesto."

"Nepomáhajú nám niektoré spolupráce," pokračuje Williamsová narážajúc napríklad na spojenie Ferrari a Haasu, "to je jasné, ale nemáme dôvod hovoriť, že práve oni nás stáli pozíciu. Je to čisto kvôli tomu, že sme neodviedli dostatočne dobrú prácu. Musíme pracovať lepšie. Ak to dokážeme, nie je dôvod na to, aby sme sa nevrátili späť tam, kde máme byť — ako pred všetkými tými zmenami."

"Samozrejme, že keď príde rok 2021, príde aj rozpočtový strop. Uvidíme výrazné zmeny v technických i športových pravidlách a spravodlivejšie prerozdelenie peňazí. Uvidíme aj pravidlá, ktoré znemožnia také spolupráce. Vydláždi to cestu nezávislému tímu, akým sme my," myslí si dcéra zakladateľa Franka Williamsa.

A čo dovtedy? "Neverím, že by sme mali len čakať. Určite nie sme tak nastavení, že by sme do roku 2021 len čerili hladinu. To je veľmi dôležitý odkaz, ktorý šírime interne, no aj do celého sveta. My tu súťažíme. Nie sme tu len do počtu a nečakáme, kým sa zmenia podmienky a budú nám viac vyhovovať."

"Som pripravená vyhrnúť si rukávy a zabojovať o každý centimeter, aby som s Williamsom dosiahla to, čo chcem. Nevzdám sa, kým to nedokážem. Verím, že náš tím do tohto športu patrí a nemal by na tom byť tak ako teraz," dodala Williamsová.

Nové lakovanie Williamsu a nového titulného sponzora spoznáme v pondelok.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk