F1.sk F1.sk

Ricciardo nečakal, že ho Mercedes a Ferrari budú tak ignorovať
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo nečakal, že ho Mercedes a Ferrari budú tak ignorovať

Po úspešnom štarte do sezóny 2018 sa Ricciardovi rysovala sľubná budúcnosť. Dobré výkony sa mu však nepodarilo pretaviť do zmluvy s niektorým top tímom, z čoho bol uprostred minulého roka sklamaný.

"Myslím si, že som vtedy ani nemohol byť atraktívnejší," povedal Daniel Ricciardo v novom dieli podcastu Natalie Pinkhamovej. "Svojím spôsobom som od toho čakal viac. Podľa mňa v tom čase aj oprávnene. Hlavne po tých prvých šiestich pretekoch. Vyhral som dva zo šiestich. Seb, Lewis a ja sme vyhrali každý po dva. V tom období sa na nás naozaj nikto nechytal."

A Ricciardo stále nemal zmluvu. Čakal preto, že záujem Ferrari a Mercedesu o jeho služby stúpne. Austrálčan sa však musel zmieriť s tým, že zostane na ocot. Priznal, že ho to dosť frustrovalo.

"Áno, ak to mám povedať priamo," odpovedal na otázku britskej reportérky. "Myslím si, že aj o dvanásť mesiacov si každý bude hovoriť, že Mercedes a Ferrari sú tímami, ktoré budú chcieť ostatní poraziť. Možno si niektorí tu a tam uchmatnú nejaké víťazstvo, ale myslím si, že oni budú tými hlavnými tímami."

V Mercedese sa rozhodli neriskovať a predĺžili zmluvu Valtterimu Bottasovi, ktorý v posledných dvoch sezónach loď strieborných šípov ani zďaleka nerozhojdával tak, ako to kedysi robil Nico Rosberg. Ferrari sa zas snažilo udržať v tíme Kimiho Räikkönena, no na dvere klopal úspešnejšie Charles Leclerc.

Ricciardo rozhodnutiam oboch tímov rozumie. "V Mercedese je azda trochu iná situácia. Rozhodli sa pre cestu s inou dynamikou. Je to konzervatívnejšie, ale nemôžem im to zazlievať, pretože to funguje. Lewis vyhral jazdecký šampionát a tím konštruktérsky. Splnili si tak všetko, čo mali."

Leclerc si zas svojimi výkonmi miesto vypýtal sám. "Je mladý a má veľký potenciál. Možno to bolo v ich plánoch už od začiatku, bez ohľadu na to, aké by boli moje výsledky. Rozumiem tomu, čo spravilo Ferrari a rešpektujem to. Videl som, ako to robil aj Red Bull. Cez svoj program pretlačili mladých chlapcov."

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk