F1.sk F1.sk

Max Verstappen a Lando Norris dnes spolu zabojujú o virtuálnu 12-hodinovku v Bathurste
zdroj: Red Bull Content Pool

Max Verstappen a Lando Norris dnes spolu zabojujú o virtuálnu 12-hodinovku v Bathurste

To, že jazdci Formuly 1 do svojho zimného tréningového programu radi pridávajú aj preteky na simulátoroch, netreba nijako špeciálne vysvetľovať. Ale aby sa spojili dvaja piloti z dvoch odlišných tímov a pod jednou stajňou si šli porovnať sily s konkurenciou, to sa veľmi často nestáva.

Na platforme iRacing sa tak v tíme Redline, ktorý brázdi virtuálne okruhy už od roku 2000, stretne pilot Red Bullu Max Verstappen a čerstvý junior F1 Lando Norris. Redline na 12-hodinovku v Bathurste nasadí dve BMW Z4, v každom sa vystrieda štvorica jazdcov.

Okrem spomínaných Verstappena a Norrisa budú za Redline jazdiť aj Rudy van Buren, víťaz súťaže McLarenu o Najrýchlejšieho hráča sveta, pretekár šampionátu Supercars Shane van Ginsberg či majiteľ druhého miesta na 24-hodinovke v Daytone v kategórii GT Nick Catsburg.

"Všetci máme radi simulátorové pretekanie," potvrdil pre Autosport Catsburg. "Je to mimo sezóny a túto zimu sme na simulátoroch boli dosť často. Atze Kerkhof (šéf tímu Redline, pozn. red.) bol uprostred tohto všetkého. S tímom sme veľa trénovali. Viedlo to k tomuto."

"Podelíme sa o BMW Z4 rovnako, akoby sme to robili v skutočnom živote. Na začiatku teda Max virtuálne vystúpi z auta, ja naskočím, odjazdím pár stintov a potom opäť rotujeme. Veľmi sa na to teším, a to tiež kvôli tomu, že moje skutočné účinkovanie v Bathurste minulý víkend sa skončilo už po hodine kvôli problému s olejovou pumou!" dodal nabudený Catsburg.

Preteky si môžete pozrieť dnes od 14:30 prostredníctvom nižšie priloženého videa.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk