F1.sk F1.sk

Webber verí, že "workoholik" Seidl McLarenu pomôže späť na čelo
zdroj: Porsche

Webber verí, že "workoholik" Seidl McLarenu pomôže späť na čelo

McLaren sa po minuloročnom sklamaní — a sklamaniach predtým — snaží vrátiť do pozície tímu, ktorý v šampionátoch mieša kartami. Preto jeho predstavitelia v januári oznámili, že na palubu prizvali bývalého šéfa Porsche v LMP1 Andreasa Seidla. Mark Webber od neho čaká, že pomôže s otáčaním kormidla McLarenu, ktoré v posledných rokoch kvôli nedostatočnej manipulácii takmer zhrdzavelo.

Webber sa so Seidlom pozná už roky. "Určite je jedným z najlepších ľudí, s akými som pracoval. Andreas a ja sme sa spoznali okolo roku 2005," vysvetľuje pre motorsport.com. "Bol mojím motorovým inžinierom vo Williamse, v BMW. Bol vynikajúci."

"Ak existuje niekto, kto by to zvládol…" odmlčal sa bývalý pilot Red Bullu, "on sa do toho poriadne vloží. Je totálny workoholik, v technike veľmi, veľmi, veľmi bystrý, a s ľuďmi to vie. Je až zúfalo vzrušený (z prestupu do McLarenu). Vie však, že má pred sebou úlohu."

"Z Formuly 1 už čosi okúsil s BMW Sauberom. Bol veľmi nápomocný i pri našich úspechoch s 919. Nebol to len on, tím bol veľký, ale určite dal impulz našim výsledkom," chváli svojho niekdajšieho šéfa Webber. "Vždy sa chcel vrátiť do F1. A nemyslím si, že toto bol jediný telefonát z padoku. Vnímam ho ako obrovskú príležitosť niečo zmeniť."

Andreas Seidl však nie je boh. Webber si uvedomuje, že ani taký schopný človek nedokáže McLaren vytiahnuť zo záhrobia v zlomku sekundy. Na všetko treba čas, no dôležité je využiť ho rozumne.

"Aj napriek všetkým Ronovým (Dennisovým) nedostatkom, práve vtedy na tom boli najlepšie — keď mali najlepšiu harmóniu a stanovený obchodný model. Vezmete jazdcov a idete. McLaren bol beštiálny," zhodnotil Webber. No veci sa zmenili. "Potom chceli ísť do cestných áut, trochu IndyCar, trochu… nemôžete robiť všetko."

"Bola to tá laserovo presná koncentrácia. Každý tím, ktorý bol vo Formule 1 úspešný, sa koncentroval len na jednu jedinú vec a na prijímanie dobrých posíl," dodal.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk