F1.sk F1.sk

Todt: Kvjat musí pamätať na to, že má poslednú šancu
zdroj: Toro Rosso

Todt: Kvjat musí pamätať na to, že má poslednú šancu

Po roku strávenom na simulátore Ferrari sa Daniilovi Kvjatovi podarilo dostať späť do Toro Rosso, ktoré vlani o jeho služby stratilo záujem. Kvjatov manažér Nicolas Todt však svojmu zverencovi pripomína, že teraz pôjde o všetko. Ak niečo pokazí, môže to byť jeho definitívny koniec.

"Vo Formule 1 je vždy ťažké dostať druhú šancu. On chcel vedieť, čo sa vlastne stalo, no a na simulátore vo Ferrari odviedol vynikajúcu robotu," pochválil Kvjata Nicolas Todt v rozhovore pre Corriere dello Sport, z ktorého čerpá f1today.net. "Jeho situácia mi pripomína návrat Felipeho Massu do Sauberu v roku 2004. O dva roky bol vo Ferrari s Michaelom Schumacherom." Felipe Massa začal svoju kariéru v Sauberi v roku 2002. Počas nasledujúceho roka však plnil úlohy testovacieho jazdca Scuderie.

"Nechcem lipnúť na snoch, ale Daniil je talentovaný a dobrý športovec. Nezabúda ani na svoj kultúrny rozvoj. Číta Tolstoja a Dostojevského. Je veľmi inteligentný a analytický," pokračoval syn Jeana Todta, šéfa FIA.

"Do Formuly 1 sa vracia menej emotívny a viac vyzretý. Je zrejmé, že musí zbierať dobré výsledky, ale tiež rozumie tomu, aká je táto šanca preňho dôležitá, a že ďalšiu už nedostane," dodal Todt.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk