F1.sk F1.sk

Bude Haas odstrčený Alfou Romeo? Steiner si to nepripúšťa
zdroj: Haas F1 Team

Bude Haas odstrčený Alfou Romeo? Steiner si to nepripúšťa

Zmena v názve a posilnenie spolupráce medzi niekdajším Sauberom a Ferrari aj prostredníctvom niektorých kľúčových inžinierov nemusí pre Haas veštiť šťastnú budúcnosť. Americký tím by nakoniec mohol byť odstavený na druhú koľaj. Günther Steiner však z pohľadu svojho tímu nepovažuje za dôležité, čo sa deje medzi Ferrari a Alfou Romeo.

"Čo oni robia so Sauberom a Alfou Romeo, nie je moja vec," odpovedal na otázky novinárov Steiner. "Pokiaľ dostaneme všetko, čo nám bolo sľúbené, tak som spokojný. Čo okrem toho budú robiť — je to jedno!"

Haas sa doteraz tešil z veľmi úzkej spolupráce s Ferrari. Stal sa jeho kópiou, podľa niektorých až príliš vernou. Tento rok by malo ich spoločné puto pretrvať, no či taká bude aj vzdialenejšia budúcnosť, ešte nevieme. Predsa len je to Alfa, kto dáva priestor mladíkom Ferrari…

Podľa Steinera však Haas nie je Sauberom nijako ovplyvnený. "Máme s nimi solídny vzťah, a to po technickej, osobnej i finančnej stránke. Rešpektujú nás a my rešpektujeme ich. Nevidím tu nič negatívne. Nemám žiaden vplyv na to, čo sa deje s Alfou, a ani žiaden mať nechcem. Sme spokojní s tým, čo od nich teraz dostávame."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk