F1.sk F1.sk

Grosjean: Niektorí štartujú v pretekoch na sto metrov na značke 40m
zdroj: Pirelli Motorsport

Grosjean: Niektorí štartujú v pretekoch na sto metrov na značke 40m

Zatiaľ čo William Storey z Rich Energy sa na štvrtkovom predstavení nového lakovania Haasu vyjadril, že jeho úhlavným nepriateľom bude Red Bull a hneď ho chce aj začať porážať, dvojica pilotov Haasu to s vyhláseniami až tak nepreháňa. Grosjean s Magnussenom sú si vedomí toho obrovského náskoku, ktorý si v posledných rokoch vypracovali Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Romaina Grosjeana vypovedala agentúra Reuters: "Tri top tímy budú stále tie isté. Momentálne máme pocit, akoby sme šli do pretekov na sto metrov, ale niektorí ľudia majú už teraz prvých štyridsať metrov za sebou. Nemáme šancu s nimi bojovať."

V minulom roku sme na pódiu videli okrem šiestich známych mien len Sergia Péreza, aj to bolo na chaotickej Veľkej cene Azerbajdžanu. Zatiaľ čo Grosjean vidí šance Haasu relatívne bledo, Kevin Magnussen je optimistickejší.

"Je skvelé vidieť, že majú také veľké ambície. My ich zdieľame spolu s nimi," zareagoval na vyhlásenia Williama Storeyho Kevin Magnussen. "Pochybujem, že budeme okamžite kandidátmi na pódiá, ale minulý rok sme párkrát skončili na štvrtej a piatej priečke. Veľa už nechýba, aby sme sa na tom pódiu aj ocitli. Toto je na Formule 1 dobré; nikdy neviete."

Podľa Günthera Steinera, šéfa tímu, bude musieť Haas ustáť po príchode Rich Energy výrazne väčší tlak. Jeho výkony budú pod drobnohľadom. Nebude sa o ne zaujímať už len samotný výrobca CNC strojov.

"Ak máte titulného sponzora, tlak sa zvýši, pretože máte zodpovednosť. My sa s tým však budeme vedieť vysporiadať," sebavedomo dodal Steiner.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk