F1.sk F1.sk

Gene Haas dúfa, že jeho tím vyťaží zo zmien v pravidlách
zdroj: Haas F1 Team

Gene Haas dúfa, že jeho tím vyťaží zo zmien v pravidlách

Farebné prevedenie nového Haasu poznáme, nie je to však vzhľad monopostu, ktorý v šampionáte zbiera body. O majstrovstvách budú rozhodovať piloti, no na úspechu sa ešte väčším písmom podpíše samotné auto. V Haase veria, že tento rok zo zmien v pravidlách získajú viac ako ostatní.

Jednoduchšie predné krídlo, menšie vstupné otvory chladenia bŕzd, širšie a vyššie položené zadné krídlo. To sú len niektoré z noviniek, s ktorými sa musia tímy popasovať. Gene Haas verí, že to inžinieri zvládli. "Toto je čas roka, keď dúfate, že ste to s dizajnom trafili správne a okamžite môžete byť konkurencieschopní."

V Haase sa nemusia spoliehať len na svoje sily, keďže množstvo súčiastok odoberajú od Ferrari. Ak sa cez zimu darilo Ferrari, Haas sa môže tešiť na rýchly štart. Od Scuderie sa predsa len očakáva, že ako jeden z troch najväčších tímov sa s pravidlami vyrovná aspoň tak dobre ako Mercedes a Red Bull.

"Nové auto vyzerá na prvý pohľad inak, nie je to len kvôli farebnému prevedeniu, zohrávajú v tom úlohu aj pravidlá. Dúfame, že tieto zmeny namierené na rok 2019 zlepšia pretekanie, no čo je dôležité, nám dajú lepšiu šancu miešať poradím v každej veľkej cene," pokračoval Haas.

"Je dôležité, že sa ako tím posúvame vpred. Táto sezóna nie je výnimkou." Posunúť Haas vpred majú aj peniaze od nového sponzora. "Naše partnerstvo s Rich Energy je len ďalším príkladom toho, že ako organizácia rastieme. Teší nás, že na VF-19 vidíme ich farby. Vítame ich tu."

"Zatiaľ čo v roku 2018 sme získali náš doteraz najlepší výsledok, sezóna ukázala, niekedy veľmi jasne, že sa stále vieme ako tím v niektorých smeroch zlepšiť. Naše úsilie pri hľadaní výkonu pre VF-19 sa začalo už veľmi skoro. Ďalším krokom bude prísť do Španielska, rozumne využiť dostupný čas a pripraviť sa na Austráliu," doplnil šéf tímu.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk