F1.sk F1.sk

Pripomína vám nový Haas niekdajšie lakovanie Lotusu? Nie je to náhoda
zdroj: Lotus

Pripomína vám nový Haas niekdajšie lakovanie Lotusu? Nie je to náhoda

Určite ani tomu najmenej pozornému oku neušla veľká podobnosť lakovania Haasu VF-19 s čierno-zlatým prevedením Lotusu z rokov 1972 až 1986. Šéf spoločnosti Rich Energy, ktorá používa rovnaké farby, si túto zmenu dokázal v Haase presadiť, a tak podčiarknuť svoju zanietenosť pre motoršport.

"Chceme súperiť s Red Bullom, to je úplne zrejmé," povedal William Storey po predstavení reportérom z motorsport.com. "Myslíme si, že toto je na to ideálne prostredie. Som veľkým fanúšikom motoršportu a F1 je len pridaný bonus. Bude to skvelé."

"JPS Lotus som zbožňoval. Myslím si, že je to najlepšie lakovanie všetkých čias. A nemusíte byť zrovna Hercule Poirot, aby ste si všimli, že ho vraciame späť. Je to veľmi zábavné a vzrušujúce," teší sa biznismen.

Vo Williamse by pravdepodobne takúto zmenu presadiť nedokázal a v McLarene už vôbec nie. Aj toto pravdepodobne zohralo úlohu pri rokovaniach, no istotne to nebol ich najdôležitejší bod. Čo Storeyho presvedčilo?

"Samozrejme, že sme rozmýšľali nad rôznymi možnosťami a ponukami, posudzovali sme tímy… Na ich manažmente, pracovnej etike a biznis modeli sme vybadali, akí sú efektívni, akí sú profesionálni a ako sa koncentrujú na dôležité veci. Sú fantastickí." U ostatných je to vraj iné. "Podľa môjho názoru množstvo veľkých tímov striehne na okrajové veci."

"Cítili sme, že s nimi máme toho viac spoločného ako s ostatnými tímami. Cítili sme, že tento tím je perfektne nastavený na to, aby prebádal pravidlá, získal z nich viac a bol konkurencieschopnejší. Dúfame, že im v tom na našej ceste budeme vedieť pomôcť," dodal Storey.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk