F1.sk F1.sk

Wolff: Ľudia si uvedomia, aký je Hamilton dobrý, až keď odíde
zdroj: Mercedes

Wolff: Ľudia si uvedomia, aký je Hamilton dobrý, až keď odíde

Počet titulov, nazbieraných pole position a víťazstiev Lewisa Hamiltona predurčuje k tomu, aby sa stal jednou z legiend Formuly 1. V súčasnosti ho však ešte stále veľká časť fanúšikovskej obce za legendu nepovažuje. Podľa Tota Wolffa sa to zmení až o pár rokov, keď britský pretekár zavesí svoj volant na klinec. Wolffovi je ľúto toho, že fanúšikovia ocenia úspech až po určitom čase.

"Podľa môjho názoru sú Lewis spolu s Michaelom tými najlepšími, akých sme kedy videli. Všetci si to však uvedomíme až v momente, keď sa rozhodne odísť," zamyslel sa Toto Wolff v rozhovore pre The National. "Vo všeobecnosti inklinujeme k neuznávaniu úspechov v čase, keď ich ten človek získava. Stále sa bavíme o tých, ktorí zomreli alebo už skončili. Nikdy si však nepovieme: tento chlapík je vskutku neuveriteľný, práve sledujeme naozaj výnimočného športovca. Podľa mňa by sme to ale mali rozpoznať už v čase, keď ešte stále preteká."

Hamilton má šancu vylepšiť si svoje štatistiky aj tento rok. Nová sezóna sa začne o niečo vyše mesiac a Brit v nej bude musieť uplatniť všetko, čo sa doteraz naučil, ak bude chcieť poraziť silnejúcich súperov z Ferrari a Red Bullu.

Podľa Wolffa je Hamilton jedným zo základných stavebných kameňov úspechu tímu. "Je výnimočné, ako sa ako človek dokázal vyvinúť. Stal sa silným pilierom pri víťazstvách, čo je na jazdca dosť nezvyčajné. Piloti tím obyčajne viac obviňujú ako chvália. On ho chváli."

"Nastavili sme sa tak, aby sme boli jeden voči druhému až kruto úprimní. Keď teda niečo nevyjde, na stretnutí si povieme: toto bolo zle, toto bolo zle, a tamto tiež. Umožňuje nám to podávať lepšie výkony. On má dokonalý prístup," vychválil Hamiltona rodák z Viedne.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk