F1.sk F1.sk

Brawn o pódiu v Monze po víťazstve Ferrari: Neexistuje žiadny lepší pocit
zdroj: Pirelli Motorsport

Brawn o pódiu v Monze po víťazstve Ferrari: Neexistuje žiadny lepší pocit

Rossa Brawna sme počas jeho kariéry registrovali v mnohých tímoch. V 90. rokoch minulého storočia spolupracoval s Michaelom Schumacherom v Benettone, potom bol dlhé roky vo Ferrari, aby to neskôr skúšal v Honde, z ktorej bol napokon jeho vlastný majstrovský tím Brawn GP.

Neskôr opäť spojil sily s Michaelom Schumacherom, pričom pomáhal postaviť základy dnes tak úspešného tímu Mercedes. Potom však pocítil preťaženie a šport na pár rokov opustil, aby sa z neho po období oddychu napokon stal športový riaditeľ Formuly 1.

"Mal som to šťastie stáť na pódiu v Monze, keď Ferrari zvíťazilo. Neexistuje žiadny lepší pocit," povedal Brawn, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Vidieť tie masy, emócie a vášeň fanúšikov. Keď som prechádzal letiskom v Bologni, tak na mňa buď nadávali, alebo ma ospevovali. Niečo takéto sa nedeje nikde inde vo svete, ale aj toto je súčasťou vášne Ferrari."

Angličan si zaspomínal na to, že vo Ferrari strávil celé desaťročie. "Bolo to desať rokov, dekáda, pekné okrúhle číslo. Mal som pocit, že je správne vtedy skončiť. Nechcel som tam vyblednúť, prípadne tím opúšťať v nejakej ťažkej situácii. Takto to pre mňa bolo perfektné."

Celá história Ferrari a všetko okolo tohto tímu je podľa Brawna fascinujúce. Nikto nemohol tušiť, čo z toho vzíde. "Históriu Ferrari pochopiteľne milujem," prikývol. "Skutočnosť, že to nebolo nijak vyrobené... ono to bolo také organické."

"Nebolo to tak, že Enzo Ferrari si sadol a povedal: 'OK, teraz vytvorím toto impérium a spravím to tak a tak'. Ono sa to jednoducho vyvinulo samé od seba a z Ferrari sa stal najslávnejší pretekársky tím sveta, ako aj slávny výrobca. Byť malou súčasťou toho všetkého bolo výnimočné."

Aj keď svoju kariéru ukončil v konkurenčnom Mercedese, červení na neho nezabudli. Naďalej tam má kamarátov. "Často chodím do Goodwoodu, kde nasadzujú niektoré svoje staré autá. Mechanici, ktorí ich prevádzkujú, sú tí istí ľudia, s ktorými som spolupracoval. Vždy je to aj o objatiach, slzách, spomienkach," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk