F1.sk F1.sk

Massimo Rivola: Leclerc môže Ferrari teoreticky destabilizovať
zdroj: Pirelli Motorsport

Massimo Rivola: Leclerc môže Ferrari teoreticky destabilizovať

Ferrari po štyroch rokoch zmenilo svoje jazdecké zloženie; v sezónach 2015 až 2018 pôsobili bok po boku Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen, avšak na miesto neskôr spomínaného pretekára teraz príde Charles Leclerc. Ide o talentovaného mladíka, ktorý získal tituly v GP3 i v F2 a je považovaný za hviezdu budúcnosti.

"Opäť to bude bitka medzi Ferrari a Mercedesom," povedal v rozhovore pre Autosprint Massimo Rivola, ktorý bol športovým šéfom Minardi, Toro Rosso i Ferrari. "Na jednu alebo druhú stranu sa to môže prikloniť v závislosti od charakteristík okruhu. Ja som toho názoru, že Ferrari malo už v minulom roku potrebné karty na to, aby získalo titul."

"U Mercedesu vidím dve výhody: tento tím už nemusí nikomu nič dokazovať a do majstrovského boja môžu vstúpiť celkom uvoľnene. Nuž a okrem toho majú celkom jasný referenčný bod menom Lewis Hamilton. Je to výnimočný jazdec, na ktorom potrebujú ďalej stavať," hovoril ďalej Talian, ktorého slová cituje Speedweek.

Bývalý šéf Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA) dúfa, že Ferrari opäť postaví auto, ktoré bude môcť vyhrávať. "V osobe Sebastiana Vettela majú dobrého pilota, ktorý v minulom roku doplatil na vlastné chyby. Taký Hockenheim bol asi dobrým poznávacím znamením sezóny, ale Monza tiež. Rozdiel je v tom, že teraz bude mať Vettel za kolegu Charlesa Leclerca, ktorý môže tím teoreticky destabilizovať. Pôjde o to, aké pravidlá Ferrari určí a ako sa to bude vyvíjať v priebehu prvých veľkých cien sezóny."

"Ako poznám Charlesa, tak do Ferrari nešiel robiť sluhu," pokračoval Massimo Rivola. "Sebastian Vettel si svoje štyri tituly tiež tvrdo vybojoval. V roku 2018 však spravil niekoľko chýb, ktoré boli v majstrovskom boji napokon rozhodujúce. Dostalo ho to do nedobrej situácie, pretože Ferrari mu platí poriadne veľa peňazí."

Nemôže to s kombináciou Vettel/Leclerc dopadnúť tak, ako v McLarene 2007? O titul sa bili Fernando Alonso i Lewis Hamilton, až im ho napokon vyfúkol Kimi Räikkönen. "Tak to je veľmi trefný príklad," usmial sa Rivola. "Aj preto hovorím, že Ferrari sa musí zachovať rozumne. Ron Dennis sa vtedy priklonil na Hamiltonovu stranu a Alonso sa nemohol naplno prejaviť. Výsledok bol jasný: titul získal Kimi Räikkönen. Ferrari to pozorovalo zblízka a aj preto si myslím, že svojich pilotov povedú rozumnejšie."

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk