F1.sk F1.sk

Horner si myslí, že Hamilton s Vettelom sa Verstappena boja
zdroj: Twitter/F1

Horner si myslí, že Hamilton s Vettelom sa Verstappena boja

Red Bull vstupuje do sezóny 2019 s veľkými ambíciami. Vďaka novému dodávateľovi motorov pomýšľa vyššie než na vlaňajšie tretie miesto. Podľa šéfa tímu Christiana Hornera je jeho jazdecká jednotka Max Verstappen dokonalo pripravený.

Horner verí, že sa Max môže po boku Lewisa Hamiltona a Sebastiana Vettela zapojiť do boja o titul. Napriek početným technickým problémom a výkonnostne slabšej pohonnej jednotke z dielne Renaultu, dokázal Max zakončiť minulú sezónu na celkovom štvrtom mieste. Vyhral pritom dve podujatia, v Rakúsku a Mexiku. Podľa názoru Hornera je v roku 2019 čas urobiť ďalší krok vpred.

„Má všetky potrebné schopnosti na porazenie Lewisa alebo Sebastiana. Nemyslím, že mu niečo chýba a je to jazdec, ktorého sa oni dvaja najviac boja,“ povedal Horner pre BBC. Je pritom toho názoru, že Max prešiel dlhoročným osobnostným i jazdeckým vývojom. Nie je to teda už ten 17-ročný chlapec, ktorý vstupoval do F1 v roku 2015.

„Max sa veľmi rozvinul. Je skúsenejší a absolútne odhodlaný, nemá žiadny strach,“ hovorí Horner odhodlane. Bude to však náročné. Lewis Hamilton v nasledujúcej sezóne cieli na svoj šiesty titul svetového šampióna. Priblížil by sa tak rekordným siedmim Michaela Schumachera. Podľa Hornera však výkonnostná krivka britského pilota začne skôr či neskôr klesať.

„Lewis je v úplne odlišnej fáze kariéry. Má skúsenosti, avšak vo veku 34 rokov je prirodzené, že krivka jeho výkonnosti začne postupne klesať,“ myslí si dlhoročný šéf Red Bullu. „Bude mať takú rýchlosť donekonečna? Aj on je len človek. O desať rokov bude na tom rovnako aj Max.“

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk