F1.sk F1.sk

Verstappen si už nové auto skúsil na simulátore: Bolo to pozitívne
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen si už nové auto skúsil na simulátore: Bolo to pozitívne

Tím Red Bull vstupuje do novej éry. Po dlhých rokoch došlo k ukončeniu problémovej spolupráce s Renaultom. Horner a spol. vsadili od sezóny 2019 na Hondu, ktorá sa vlani pod kapotou sesterského Toro Rosso začala osvedčovať.

Na japonského dodávateľa sa mimoriadne tešil najmä Max Verstappen, ktorý mal technických problémov s motormi Renault už plné zuby. Pri svojej kritike na adresu francúzskeho výrobcu sa neštítil používať vulgarizmy, ako napríklad pri VC Maďarska, kde mu motor zlyhal už po siedmich kolách. Od Hondy si preto Max sľubuje minimálne zlepšenie, možno aj útok na titul.

„Zatiaľ som nové auto riadil len na simulátore, no bolo to pozitívne,“ povedal Verstappen pre Motorsport.com pri predstavení módnej kolekcie výrobcu G-Star RAW, ktorý patrí k jeho partnerom. „Nikdy však neviete, čo robia ostatné tímy. Počkáme a uvidíme. Príde to až keď skutočne nasadnem do auta. Predtým je ťažké niečo očakávať.“

„Je to nový začiatok s Hondou, takže každý je plný motivácie. Nepredpokladám, že sa po stránke výkonu hneď dotiahneme na Ferrari a Mercedes. Honda ale má všetko, čo na to potrebujeme. Verím, že teraz bude spolupráca fungovať z oboch strán,“ povedal mladý Holanďan.

On i Honda by radi už od začiatku sezóny ukázali, že sú lepší a rýchlejší, než Renault. Japonský výrobca dúfa, že ich motory budú na rošte prinajhoršom tretie najvýkonnejšie. Vlani poslúžila ako „vývojové laboratórium“ stajňa Toro Rosso, vďaka ktorej Japonci ukázali, že na tom s výkonom nie sú tak zle, ako sa zdalo počas troch rokov s McLarenom.

„Pokúsime sa vyhrať toľko pretekov, koľko len bude možné. A keď to pôjde, možno aj celý šampionát. Je ťažké posúdiť, aké dobré bude auto a motor, akí silní budú súperi. Vždy sa budem snažiť odovzdať všetko, verím, že to bude stačiť,“ hovorí optimisticky Verstappen.

Max má pritom za sebou najúspešnejšiu sezónu vo svojej kariére. Zaknihoval dve víťazstvá a celkovo skončil v šampionáte štvrtý. Preskočil dokonca aj Valtteriho Bottasa na Mercedese. V sezóne 2019 sú však ambície vyššie.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk