F1.sk F1.sk

Sainz si myslí, že pre McLaren i pre neho to bude dobrý rok
zdroj: Pirelli Motorsport

Sainz si myslí, že pre McLaren i pre neho to bude dobrý rok

Carlos Sainz v aktuálnom rozhovore prezradil, že už videl tohtoročný monopost McLarenu a očakáva dobrý rok. Má pocit, že sa zmenilo dosť veľa vecí a konečne by to mohlo klapať.

"Nové pravidlá otvárajú dvere pre tímy, ktoré boli v minulom roku veľmi zlé," skonštatoval Sainz, ktorého slová cituje stránka grandprix.com. "Naše auto som už videl v továrni a konštrukčná stránka sa mi veľmi páči, aj keď som videl len motor a šasi."

"Samotná karoséria ešte nebola nasadená, ale je veľmi prepracovaná a odlišná. Na prvý pohľad sa mi to páčilo. Videl som obrázky celkového dizajnu i aerodynamiky a veľmi sa mi to páči. Teraz však bude dôležité to, aké výsledky prinesú testy. A pochopiteľne aj to, aby mi jazda s týmto autom chutila."

"Rok 2018 bol pre tím rokom uvažovania, ale títo ľudia si uvedomili, čo neklapalo a pokúšajú sa vrátiť tam, kde boli pred niekoľkými rokmi," pokračoval španielsky pretekár. "Tím prešiel reštrukturalizáciou a výsledky sa dostavia v strednodobom hľadisku. Ja si však myslím, že pre McLaren i pre mňa to bude dobrý rok."

Syn dvojnásobného majstra sveta v rely dostal aj otázku týkajúcu sa Fernanda Alonsa. Je možné, že sa v roku 2020 vráti? "Je príliš skoro na to, aby sme súdili, či sa vráti. Veď len teraz odišiel," odpovedal Carlos Sainz. "V každom prípade som uchvátený tým, čo robí. Ale neprekvapilo ma to, pretože viem, čo dokáže."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk