F1.sk F1.sk

Carey nechápe nespokojných promotérov, vraj je za tým len "pár ľudí"
zdroj: Sauber

Carey nechápe nespokojných promotérov, vraj je za tým len "pár ľudí"

Asociácia promotérov Formuly 1 (FOPA) vydala v úvode minulého týždňa stanovisko, ktorým skritizovala vedenie Formuly 1 okolo Chasa Careyho a spoločnosti Liberty Media. Situácia je vraj čoraz horšia, vedenie športu sa o promotérov nestará a zlý je aj prechod prenosov na platené televízie.

Nakoniec sa ukázalo, že ono to nemusí byť až také zlé, ako naznačovalo prvé vyjadrenie. FOPA nezastupuje všetkých promotérov; nepatria pod ňu VC Číny, VC Bahrajnu, VC Abú Zabí, VC Ruska ani VC Japonska. Následne sa od tohto stanoviska dištancovali aj Mexičania a podľa Rusov je odporcov tých slov viac. Postupne sa vraj prihlásia.

Výkonný riaditeľ F1 Chase Carey je aj preto v zásade pokojný. Naznačil, že za všetkým je šéf okruhu v Silverstone Stuart Pringle, ktorý na svoju stranu získal ešte niekoľkých spojencov. Môže za to aj skutočnosť, že VC Veľkej Británie potrebuje rokovať o novej zmluve a kontrakty sa v tomto roku končia napríklad aj Talianom, Španielom či Nemcom. Dá sa teda predpokladať, že začali postupovať spoločne.

"Reálne je to podľa mňa tak, že ak do miestnosti dáte 21 ľudí, tak určite nájdete pár z nich, ktorí sa na niečo budú sťažovať," povedal Carey pre ESPN a dodal, že stretnutie s promotérmi bolo "neskutočne pozitívne". Vždy sa niekto bude na niečo sťažovať, ale k tomu vraj pasuje len veta "taký je život".

Carey zdôraznil, že veľká väčšina promotérov je spokojná a vyslovila mu podporu. "Sú presvedčení o tom, že šport je na tom jednak z ich pohľadu, ale jednak aj celkovo, omnoho lepšie, ako pred pár rokmi a navyše sa uberá správnym smerom. Máme zoznam miest, ktoré do kalendára ani nevieme popratať, aj keď by sme ich tu radi privítali."

Američan nechápe jednu vec: stanovisko FOPA vyšlo deň pred jeho stretnutím s promotérmi, na ktorom chcel následne tieto veci prebrať, ale nikomu už nič z toho nevadilo. "Oni to len dali do tlačového stanoviska, čo bolo tak trochu čudné. Toto bolo na tom vlastne najzvláštnejšie. Vydali to večer predtým, ako sme sa mali stretnúť..." Nuž a vraj za tým máme hľadať len "pár ľudí".

Ďalšou témou, o ktorej sa hovorilo, sú spomínané platené televízne programy. Ani z tejto témy si Carey nerobí ťažkú hlavu. "Rozhodne si ceníme celkový dosah a na mnohých miestach sme dokonca pokrytie zväčšili. Niet pochýb o tom, že športový svet sa už dlhšie uberá smerom k platenej sfére. Pozrite sa na futbal v Európe - ten je už takmer celý na platených platformách. Digitálna sila je čoraz väčšia."

Ak chceme zasiahnuť niekoho od Generácie Y smerom k ich nástupcom, tak to už nepôjde prostredníctvom televízie. "Musíte ich zasiahnuť prostredníctvom zariadenia, ktoré držia v ruke. Myslím si, že celý svet televízie a videa je v procese zmeny. Chceme prísť na to, ktoré sú najlepšie spôsoby, vďaka ktorým zvládnuť svet voľne dostupných prenosov, platený svet, digitálny svet. Toto všetko skúmame. Celkový dosah je dôležitý," dodal Chase Carey.

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk