F1.sk F1.sk

Azerbajdžan má novú zmluvu, v kalendári ostane do roku 2023
zdroj: Pirelli Motorsport

Azerbajdžan má novú zmluvu, v kalendári ostane do roku 2023

Noví majitelia Formuly 1 zo spoločnosti Liberty Media boli dlhšie kritizovaní za to, že zatiaľ uzavreli len minimum zmlúv; kontrakty končia viacerým dôležitým podujatiam a čas sa kráti. V pondelok však prišla dobrá správa z Azerbajdžanu.

Krajina, ktorá v F1 spočiatku nebola príliš vítaná, si vďaka atraktívnym podujatiam vybudovala dobré renomé. Aj preto je fajn, že v kalendári ostane aj v rokoch 2021 až 2023. Pôvodná zmluva platila ešte pre tento a budúci rok.

"Sme veľmi radi, že sme predĺžili túto  zmluvu, vďaka ktorej VC Azerbajdžanu ostane v kalendári majstrovstiev sveta F1 ešte počas mnohých rokov," povedal výkonný riaditeľ F1 Chase Carey. "V priebehu krátkeho obdobia sa tieto preteky zaradili medzi najpopulárnejšie v sezóne, ktoré vždy vyprodukovali vyrovnané a spektakulárne pretekárske súboje."

Pre Formulu 1 je nová zmluva s Azerbajdžanom dôležitá aj z toho hľadiska, že krajina doposiaľ platila omnoho viac peňazí, ako európske preteky. Aktuálna tlačová správa o sume nič nehovorí, ale sotva by sa na tom malo niečo zmeniť.

"O predĺžení kontraktu nikdy nebolo pochýb," uviedol azerbajdžanský minister pre mládež a šport Azad Rahimov. "Pre nás všetkých je to skutočne hrdý deň. Posledné roky boli pre ľudí v Baku splneným snom - náš víkend porástol z jednoduchej myšlienky na jeden z najdramatickejších a najvzrušujúcejších pretekárskych víkendov v histórii F1."

"Okrem toho sem každoročne chodí čoraz viac a viac fanúšikov z celého sveta. Boli sme nadšení tým, ako dobre bolo naše podujatie privítané globálnou komunitou Formuly 1," dodal Rahimov.

Zaujímavá informácia však hovorí o tom, že Azerbajdžan mal v pôvodnej zmluve opciu na päťročné predĺženie. Napokon sú z toho však len tri roky.

Dodajme, že Manažment Formuly 1 v minulom roku predĺžil zmluvy s Belgickom, Čínou, Nemeckom, Japonskom a Singapurom. Okrem toho sa dohodol na novom kontrakte so Singapurom.

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk