F1.sk F1.sk

Williams začal úspešne riešiť "zásadné problémy"
zdroj: Twitter/Williams

Williams začal úspešne riešiť "zásadné problémy"

Po obrovskom sklamaní a poslednom mieste v Pohári konštruktérov sa Williams snaží opäť postaviť na nohy. Podľa vedenia tímu sa to už konečne začína dariť. Technické oddelenie pod vedením Paddyho Lowa pomaly rozlúskava tvrdý oriešok, ktorým monopost Williamsu nepochybne je.

"Musím povedať, že atmosféra je v skutočnosti dobrá," hovorí pre RACER Claire Williamsová. "Všetci pracujú poriadne tvrdo. Už nejaký čas robíme na pláne, ktorý sme postavili okolo vývoja auta. Myslím si, že pokračujeme tak, ako sme očakávali."

"Treba ešte počkať, kým neprídeme na testy. Potom uvidíme, ako sú na tom ostatní a budeme môcť zhodnotiť, aký pokrok sme spravili. Sme dosť radi, že sa nám podarilo vyriešiť niektoré zásadné problémy, ktoré sme vlani mali. Naša rekonvalescencia sa však ešte stále neskončila."

Postaviť dobrý monopost je jedna vec, no nemenej dôležité je upriamiť pozornosť aj na iné oblasti stajne. Iba tak je možné zabezpečiť výkonnostný progres aj do ďalších rokov.

"Máme i kopu inej práce, o ktorej sme hovorili už minulý rok. Musíme si byť istí tým, že tímové štruktúry, procesy a zdroje sú nastavené tak, aby si plnili svoje úlohy. Vkladáme enormné úsilie do toho, aby sme všetko správne ponastavovali. Musíme to spraviť, aby náš ozdravný proces šiel podľa plánu," dodala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk