F1.sk F1.sk

Ferrari zamestnalo Wehrleina a Hartleyho
zdroj: Toro Rosso

Ferrari zamestnalo Wehrleina a Hartleyho

Po odchode dvoch stabilných vývojových jazdcov Daniila Kvjata a Antonia Giovinazziho musela Scuderia hľadať schopných náhradníkov. Dôležitú prácu, ktorú vlani vykonávala spomínaná dvojica, v sezóne 2019 nahradia hneď štyria noví piloti.

Ferrari v pondelok v oficiálnom vyhlásení potvrdilo, že využije vyhadzov Brendona Hartleyho a pokúsi sa na simulátore využiť jeho čerstvé skúsenosti s Formulou 1. Austrálčan sa v práci bude striedať aj s Pascalom Wehrleinom, Antoniom Fuocom a Davidom Rigonom.

"Náš tím prijal štyroch nepochybne talentovaných jazdcov, ktorí majú vnútorné cítenie a dobre rozumejú pretekárskym autám a okruhom. Toto sú presne tie kvality, ktoré musí mať zručný simulátorový jazdec. Simulátor je jedným z najdôležitejších prvkov vybavenia v dnešnej Formule 1," konštatoval Mattia Binotto, šéf Ferrari.

Pascal Wehrlein momentálne pôsobí vo Formule E. V roku 2017 bol juniorom Mercedesu, no strieborné šípy preňho nedokázali nájsť miesto, a tak presedlal do šampionátu DTM.

Antonio Fuoco je stabilným členom Akadémie Ferrari. Vlani sme ho videli vo Formule 2 v tíme Charouz. Sezónu ukončil s dvoma víťazstvami. Davida Rigona zas Ferrari označuje ako "simulátorového veterána", ktorý na tejto pozícii pôsobí už od roku 2014. Okrem toho jazdí v majstrovstvách GT.

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk