F1.sk F1.sk

Force India uvažovala o zmene mena na Lola
zdroj: Force India

Force India uvažovala o zmene mena na Lola

Je to oficiálne. FIA potvrdila, že Force India vstúpi do sezóny 2019 pod menom Racing Point. Ku spečateniu došlo vo štvrtok na zasadnutí Komisie F1, ktorá vtedy schválila nové mená pre dva tímy; pre Force Indiu a Sauber. Force India však mala záujem aj o iné alternatívy.

Force India hneď potom, čo sa dostala pod krídla konzorcia Lawrenca Strolla, deklarovala záujem zmeniť si meno. V prvom zozname účastníkov pre rok 2019 sa tak objavil Racing Point, no Otmar Szafnauer zdôraznil, že ide o pracovnú verziu a ešte nemusí byť konečná. O nej sa malo rozhodnúť pred novou sezónou.

Vo štvrtok sa predsa len rozhodlo, že z Force Indie bude Racing Point. Podľa informácií portálu racefans.net to však nebola jediná alternatíva a vedenie tímu sa snažilo kontaktovať viacerých majiteľov práv historických mien tímov F1. Jedným z nich bola Lola.

Lola sa v šampionátoch F1 objavovala od šesťdesiatych do deväťdesiatych rokov. Naposledy sme ju videli v roku 1997, no na úvodnom podujatí sa nedokázala kvalifikovať do pretekov. To bol jej koniec.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk