F1.sk F1.sk

Webber: Ferrari už niečo muselo zmeniť
zdroj: Twitter/Scuderia Ferrari

Webber: Ferrari už niečo muselo zmeniť

Vo Ferrari sa toho cez zimu stihlo udiať dosť veľa. Najsledovanejšia výmena prišla na pozícii šéfa tímu, no odchod Kimiho Räikkönena je nemenej dôležitý. Mark Webber to všetko vníma ako nevyhnutné vyústenie ročníka 2018.

"Ferrari bolo po roku 2018 v situácii, keď niečo proste muselo zmeniť. Bolo pod veľkým tlakom, ktorý nepoľavoval. Toto bude nová šanca pre Sebastiana Vettela," komentuje v rozhovore pre nemecký SpeedWeek Mark Webber.

O Vettela sa ale na rozdiel od iných veľmi nebojí, pretože Leclerc je v tíme nový. "Cíti svoju šancu, ale najprv musí nazbierať skúsenosti vo veľkom tíme. Mohol by Sebovi spôsobiť pár bezsenných nocí, hlavne kvôli kvalifikáciám, ale podľa mňa je na to Seb pripravený."

"Kimi Räikkönen bol vlani v niektorých momentoch veľmi silný, ale už je na konci svojej kariéry. Má menší potenciál ako niekto mladý a hladný. Leclerc sa mi veľmi páči. Je to dobrá osobnosť pre šport, je inteligentný, rýchly. Nazval by som ho až elegantným. A je to skutočný bojovník," vyzdvihol mladíka Webber.

Charles Leclerc a Daniel Ricciardo
Pirelli Motorsport

Fanúšikovia napínavých súbojov určite dúfajú, že do boja o titul prehovorí aj Red Bull. V prípade červených býkov však treba byť opatrnejší, pretože momentálne nik netuší, či sa Honda cez zimu dokázala dostatočne zlepšiť.

"Rozhodnutie vymeniť Renault za Hondu prišlo kvôli dlhodobejším plánom. Red Bull potreboval niečo zmeniť," myslí si Webber. "Z nového konceptu získa viac energie. Najväčšou výzvou pre Hondu bude získať čo najviac výkonu z celého životného cyklu pohonnej jednotky. V kvalifikáciách sa Honda dotiahne, o tom nepochybujem, ale v pretekoch treba mať výdrž. Na to treba čas."

A čo jeho krajan Ricciardo? Neobáva sa jeho budúcnosti v Renaulte? "Nie. Stavil na niečo, no a on to chce vyhrať. Viem, že Red Bull bol voči nemu veľmi férový. Čas povie viac. Renault má veľa excelentných ľudí. Ak sa dokáže výkonnostne dotiahnuť, Dany bude na čele."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk