F1.sk F1.sk

V rámci európskej NASCAR príde Jacques Villeneuve prvýkrát na miesto, kde zomrel Gilles
zdroj: @F1GPCanada/Twitter

V rámci európskej NASCAR príde Jacques Villeneuve prvýkrát na miesto, kde zomrel Gilles

Jacques Villeneuve sa tento rok vracia z dôchodku a začne dosť zostra. Pustí sa hneď do dvoch pretekárskych sérií. Jedno podujatie, ktoré ho tento rok čaká, sa bude konať v Zolderi, na mieste, kde v roku 1982 zomrel jeho otec Gilles Villeneuve. Pre Jacquesa je to veľmi dôležitý moment nadchádzajúceho súťažného roka.

Majster sveta z roku 1997 a odborník Sky Italia bude popri talianskom vytrvalostnom šampionáte GT pôsobiť aj v európskej NASCAR Whelen Series. "Moja priorita je NASCAR. Z toho dôvodu nebudem pretekať na všetkých podujatiach talianskeho šampionátu," vysvetlil pre motorsport.com Jacques Villeneuve.

NASCAR začína sezónu v polovici apríla vo Valencii. Na konci júna budeme môcť tímy vidieť aj v českom Moste. Sezóna vyvrcholí v spomínanom Zolderi, na mieste pre Jacquesa Villeneveho veľmi dôležitom.

"Posledné dvoje pretekov budú v jeden víkend v Zolderi v Belgicku. Pre mňa sú to preteky, ktoré nesmiem zmeškať. Bol to práve Zolder, kde Gilles poslednýkrát pretekal a prišiel o život. Ja som tam nikdy nebol. Bude to pre mňa dôležité," hovorí Kanaďan.

V šampionáte GT si Villeneuve sadne do Ferrari 488 GT3 s číslom 27. "Som rád, že jazdím vo Ferrari. Pokiaľ ide o to číslo, ja osobne by som uprednostnil 12 pred 27. Gilles prišiel o život v aute, ktoré nieslo číslo 27, no zas Indy500 som vyhral tiež v aute s číslom 27."

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk