F1.sk F1.sk

Ricciardo o svojich rokoch v Red Bulle: Nič neľutujem
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo o svojich rokoch v Red Bulle: Nič neľutujem

Red Bull sa po odchode Marka Webbera začal spoliehať na Daniela Ricciarda. Mladý Austrálčan prekvapil hneď na začiatku tým, že pre Red Bull vybojoval všetky sezónne víťazstvá a Sebastiana Vettela na body jednoznačne porazil. Odvtedy si však pripísal len ďalšie štyri triumfy. Továreň v Milton Keynes nedokázala vyprodukovať majstrovský materiál, no aj napriek tomu Ricciardo tvrdí, že by svojich posledných päť rokov nemenil.

"Nie, nepovedal by som, že niečo ľutujem," začal hovoriť pre magazín RACER Daniel Ricciardo. "V skutočnosti vôbec nič. Asi nikdy som nemal veľa iných možností, takže nie je to, ako keby som pred dvoma rokmi mohol podpísať zmluvu s Mercedesom, ale som to neurobil. Nič neľutujem. Som šťastný."

"Určite sa však vraciam k minulému roku a k roku 2015, tie boli frustrujúce. Som ale spokojný s tým, ako som ku nim pristúpil. Neobzerám sa a nehovorím si, že keby som pracoval tvrdšie, tak by som nebol v tejto pozícii. Nemám pocit, že by som sám seba podviedol. A najlepšie víkendy som mal vtedy, keď som bol uvoľnený. Myslím si, že som našiel ten správny balans," zamyslel sa Honey Badger.

Potom, čo sa Sebastian Vettel v roku 2014 rozhodol, že z Red Bullu odíde, sa stal z Daniela Ricciarda nový vodca červených býkov. Austrálčan si v tomto období dával pozor na to, aby bol z neho skutočný líder a nie niekto, kto sa naňho iba hrá.

"Keď došlo k podpísaniu Kvjata, bol som s tímom len rok. Hovoril som si, že teraz sa bude odo mňa viac očakávať, že stajňu povediem, aspoň teda v prvej polovici sezóny. Trochu som to pociťoval, ale nemyslím si, že to nejako zmenilo môj prístup k čomukoľvek," pokračuje Ricciardo. "Bol som si vedomý toho — hlavne pri testoch —, že sa budú spoliehať predovšetkým na moju spätnú väzbu. Uvedomoval som si, že nemám niečo hovoriť len preto, aby som vyznel múdro a vyzeral ako líder. Hovoril som si, že lepšie bude povedať 'neviem' alebo 'nie som si istý', ako keby som sa mal tváriť, že tomu rozumiem a tím by som viedol na nesprávnu cestu."

"Mám pocit, že to bolo dôležité. Nebudem menovať žiadnych kolegov, a úprimne, asi by som ich ani nevedel presne určiť, ale som si istý tým, že niektorí niekedy hovorili nejaké veci len preto, že všetci od nich čakali, že niečo povedia. V tom prípade je ale lepšie povedať, že neviete. To je vyzretejšia odpoveď. Tím to nepovedie zlým smerom," dodal Ricciardo, ktorý chce podobne pokračovať i v Renaulte.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk