F1.sk F1.sk

Gasly chce v Red Bulle napodobniť Vettela a Verstappena
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly chce v Red Bulle napodobniť Vettela a Verstappena

Keď Pierre Gasly získal v roku 2016 titul GP2, musel sa ako šampión pobrať ďalej. Vo Formule 1 mu však Red Bull nedokázal nájsť miesto, nuž sa musel zmieriť s tým, že nasledujúcu sezónu strávi v japonskej Super Formule. Dnes je z neho pilot áčkového Red Bullu. Rýchly postup rebríčkom červených býkov považuje za isté vyrovnanie zo strany tímu z Milton Keynes za to, že ho tak dlho nechal čakať.

Gasly v roku 2016 porazil v priamom súboji Antonia Giovinazziho a oveľa výraznejším rozdielom aj Sergeja Sirotkina. V Japonsku sa mu tiež darilo, hoci s finálnym výsledkom nebol spokojný. Titul mu ušiel o polovicu bodu. Nedostal šancu stiahnuť túto stratu, pretože posledné podujatie bolo kvôli tajfúnu zrušené. V tom čase bol už ale zabývaný v Toro Rosso.

"Vždy som veril tomu, že ak veci budete robiť správne, jedného dňa sa vám to vráti," povedal v rozhovore pre motorsport.com Pierre Gasly. "Veľmi sa teším z toho, že sa mi to teraz vracia. Vďaka všetkej tej tvrdej práci, ktorú som v minulosti odviedol, mám teraz skvelé príležitosti."

"Niekedy som bol na správnom mieste, ale v zlý čas," pokračuje na margo svojho pôsobenia v GP2. "Teraz som na správnom mieste v správny čas. Posledných trinásť mesiacov mám úžasný život. Nebolo to tak vždy, ale hovorieval som si, že ak budem do toho dávať všetko, prihodí sa mi aj niečo dobré."

Pierre Gasly sa v Toro Rosso dlho neohrial. Aj keď to s Hondou a samotným autom nemal najľahšie, podarilo sa mu presvedčiť a už krátko po letnej prestávke bolo jasné, že sa rýchlo presunie do Red Bullu. Podobne raketový prestup zažil aj Max Verstappen či v minulosti Sebastian Vettel.

"Jediní ľudia, o ktorých sa zaujímam, sú tí, ktorí uspeli. Zaujímam sa o Seba. Seb dokázal presne to, čo ja. Za jeden a pol roka v Toro Rosso sa vytiahol až do Red Bullu. Okamžite sa mu začalo dariť. Max dokázal to isté, tiež hneď žal úspechy. Preto je to len na mne," myslí si účastník 26 veľkých cien F1.

"Nechcem sa zaoberať ľuďmi, ktorí zlyhali. Samozrejme, že sa môžete pozrieť na to, čo nevyšlo a aj z toho sa poučiť, ale mňa inšpirujú ľudia, ktorí uspeli. Z nich si beriem príklad. Je to možné, už to ľudia predo mnou dokázali," dodal Gasly.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk