F1.sk F1.sk

Tom Coronel: Hamilton sa bojí Verstappena
zdroj: TASR/AP

Tom Coronel: Hamilton sa bojí Verstappena

Zatiaľ nik netuší, či spolupráca Red Bullu a Hondy bude už v tejto sezóne víťazná. Veľa bude záležať od samotnej techniky, no na samom čele štartového poľa budú dôležité aj schopnosti pilota. Tu má podľa Toma Coronela, dlhoročného pretekára série WTCC, navrch jeho krajan Max Verstappen.

Vlani sa aj Verstappen dostal pod tlak, prvá polovica sezóny mu vôbec nevyšla. Tom Coronel však žiaden tlak nevidel. "Jeho to vôbec nezaujíma. Je chladnokrvný. Nikto nie je tvrdší ako on," hovorí pre holandský portál formule1.nl.

"On proste rozmýšľa inak. Neuspokojí sa s druhým miestom. Preňho je to veľmi jednoduché: ak všetko povyhrávam, automaticky sa stanem majstrom sveta," pokračuje Coronel, ktorý Verstappenovým schopnostiam verí: "Na pódiu skončil v takmer každých pretekoch druhej polovice sezóny, to v jeho aute ani nebolo možné."

Najväčším súperom Maxa Verstappena by mohol byť Lewis Hamilton. Podľa 46-ročného Holanďana to platí aj naopak; Lewis Hamilton považuje za svojho najväčšieho rivala práve Verstappena. Dokazovať to má vysielačková komunikácia medzi ním a tímom.

"Fakt, že v pretekoch sa Hamilton pýta na to, kde je Verstappen, a to aj v prípade, keď sú medzi nimi iní pretekári, hovorí sám za seba. Teraz viete, kto sa bojí koho," dodal Coronel.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk