F1.sk F1.sk

V Mexiku to nevyzerá ružovo, vláda už nechce financovať domáce preteky
zdroj: TASR/AP

V Mexiku to nevyzerá ružovo, vláda už nechce financovať domáce preteky

Už pred minuloročnými voľbami v Mexiku organizátori domácej veľkej ceny ubezpečovali, že prípadné nové vedenie dokážu presvedčiť o tom, že mať v krajine Formulu 1 sa oplatí. Napokon sa zdá, že ich argumenty nepresvedčili. Tento rok by mal byť posledný s podporou vládnych peňazí.

Prácu organizátorov VC Mexika ocenila aj Formula 1, na galavečeri v Petrohrade sa už štvrtýkrát stali najlepšími organizátormi roka. Okrem toho sa spoliehali aj na to, že podpora turizmu, tvorba tisícok pracovných pozícií a zlepšovanie imidžu krajiny vo svete budú ako dôvody stačiť.

Starostka Mexico City Claudia Sheinbaumová však pre El Financeiro povedala, že osemnásť miliónov eur, ktoré boli každoročne vyčleňované na preteky, budú presunuté na projekt výstavby železnice. Pre mesto je suma na podporu pretekov privysoká.

Doplnila tiež, že tohtoročné preteky to ešte nezasiahne. Organizátori tak stále majú čas vyjednať s Liberty výhodnejšiu zmluvu, v rámci ktorej by dokázali aspoň čiastočne vykryť túto stratu.

Podľa FormulaRapida.net sa zdroje blízke organizátorom vyjadrili, že konečné rozhodnutie by malo padnúť na konci februára. Ak sa napokon nepodarí dohodnúť, dá sa očakávať príchod pretekov vo Vietname či v Miami.

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk