F1.sk F1.sk

Bottas po minulej sezóne doloval a našiel: Už vidím tie pozitíva
zdroj: TASR/AP

Bottas po minulej sezóne doloval a našiel: Už vidím tie pozitíva

Nechýbalo veľa a Lewis Hamilton by získal dvakrát tak veľa bodov ako Valtteri Bottas. Fín bol z takéhoto výsledku sklamaný a ešte v decembri ho to aj dosť trápilo. Dnes sa však už koncentruje len na novú sezónu, z tej minulej si berie len pozitíva; konečne nejaké našiel.

"Som veľmi šťastný, že sa už začína nová sezóna. Pre mňa osobne rok 2018 nedopadol tak, ako by som chcel," povedal Valtteri Bottas v krátkom interview pre oficiálnu stránku Mercedesu. "V niektorých momentoch roka 2018 sa objavilo aj dosť kritiky. Pre mňa to v skutočnosti bolo niečo pozitívne, pretože mi to dodalo extra rýchlosť."

"Pozbieral som z uplynulej sezóny všetky lekcie, aby som sa vrátil silnejší. Našiel som aj veľa pozitív, ktoré som azda na konci roka nevidel. Teraz sa však v tom vŕtam hlbšie a už ich vidím. Budem na nich stavať," ubezpečuje fínsky pretekár.

Bottasa pravdepodobne čaká posledný rok u strieborných šípov. Na jeho miesto sa tlačí Esteban Ocon a aj ďalší mladíci z programu Mercedesu. Určite túto hrozbu registruje. A možno práve kvôli nej sa v januári zúčastnil pretekov rely. Keď už preňho v Mercedese nebude miesto, môže to skúsiť tam.

Všetko bude závisieť od nasledujúcich niekoľkých mesiacov. Bottas je pripravený Hamiltona viac potrápiť a predĺžiť si tak svoj pobyt v Brackley. "Teší ma, že každý začína od nuly. Všetci začíname z rovnakej štartovacej čiary. Rok 2019 môže priniesť čokoľvek. Je to vzrušujúce. Pred nami je nová sezóna, ja dám do toho všetko."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk