F1.sk F1.sk

Kubica: Russell je pripravenejší, než aký som bol ja
zdroj: TASR/AP

Kubica: Russell je pripravenejší, než aký som bol ja

Robert Kubica sa do Formuly 1 dostal pred trinástimi rokmi ako čerstvý víťaz Formuly Renault 3.5. Dnešných mladíkov, z ktorých jeden sa ho bude snažiť prekonať vo Williamse, považuje za lepšie pripravených, než akou bola generácia 34-ročného Poliaka.

"George je veľmi dobrý jazdec, jeden z najtalentovanejších z tejto mladej generácie," pochválil svojho nového kolegu na akcii sponzora PKN Robert Kubica, ktorého vyjadrenie priniesol racefans.net. "Zvíťazil v F2, vyhral aj GP3. Je veľmi talentovaný a odhodlaný."

"No a pokiaľ ho ja poznám, je to aj milý chlapík. Na svoj mladý vek je veľmi vyzretý. Myslím si, že v tom je teraz veľký rozdiel," pokračoval víťaz VC Kanady 2008. Zaraz si zaspomínal na svoje prvé roky: "Keď som prišiel do F1, mladíci sa s ňou len spoznávali."

"Dnes sú oveľa lepšie pripravení ako pred desiatimi či pätnástimi rokmi. S tímami F1 veľmi úzko spolupracujú v rámci juniorských programov a vedia toho oveľa viac, než sme toho vedeli my. Musím povedať, že som ohromený jeho (Russellovými, pozn. red.) znalosťami techniky," doplnil Kubica.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk