F1.sk F1.sk

Na obzore je nová séria, Extreme E chce zlanáriť Alonsa či Hamiltona
zdroj: Extreme E

Na obzore je nová séria, Extreme E chce zlanáriť Alonsa či Hamiltona

Chlad, sneh, ľad, teplo, piesok alebo nadmorská výška? Čo tak ukázať, že elektrické autá sa nezastavia pred ničím? To je myšlienka novej série Extreme E, ktorá sa chce vybrať do najextrémnejších a najodľahlejších kútov našej planéty. A poškuľuje pri tom po najväčších menách Formuly 1 Fernandovi Alonsovi a Lewisovi Hamiltonovi.

V priebehu týždňa o zrode Extreme E informoval športový riaditeľ McLarenu a vedúci predstaviteľ novej série Gil de Ferran. Ozrejmil, že by malo ísť o šampionát s piatimi podujatiami, každé z nich sa bude konať v inom kúte sveta. Bude sa pretekať v Arktíde, v púšti na Sahare, v Himalájach, v Amazonskom pralese a na ostrovoch uprostred Indického oceána. To všetko s technikou vytvorenou v spolupráci s Formulou E a s dôraznom na klimatické zmeny a ochranu prírody.

De Ferran pre Daily Mail uviedol, že sa pokúsi sériu zviditeľniť aj pritiahnutím veľkých mien. "Dnes ráno som mu (Alonsovi, pozn. red.) o tom písal. Fernando by bol určite veľkým prínosom. Je veľmi slávny, je s ním zábava, je skvelým jazdcom. Bolo by skvelé mať niekoho takého známeho na našom podujatí."

"Bude sa to páčiť tým, ktorí milujú výzvy v podobe dobrodružstiev a environmentálneho uvedomenia sa," pokračoval rodák z Paríža. Láskou k dobrodružstvám a k prírode sa pýši aj Lewis Hamilton, Extreme E by preňho mohla byť zaujímavá skúsenosť. "Bolo by skvelé, keby sa stal súčasťou tohto dobrodružstva a pretekal by aj Lewis Hamilton. Aj jazdci ako on by určite výrazne prispeli."

"Extreme E je unikátnym športom, ktorý sme ešte nikdy predtým nevideli. Diváci môžu čakať úplne nový spôsob sledovania športu. Každá epizóda nepovie len príbeh pretekov, ale vyzdvihne aj potrebu chrániť tieto odľahlé prostredia," doplnil de Ferran.

Lewisovi Hamiltonovi sa o dva roky skončí zmluva, čo by v prípade jeho záujmu ideálne zapadlo do programu Extreme E. Na prvé preteky sa môžeme tešiť v januári 2021.

Najnovšie z kategórie: Gil de Ferran

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk