F1.sk F1.sk

Wolff o prístupe Mercedesu a Ferrari: Oni vždy vnímajú druhé miesto ako prehru
zdroj: Mercedes

Wolff o prístupe Mercedesu a Ferrari: Oni vždy vnímajú druhé miesto ako prehru

Podľa Tota Wolffa je medzi Ferrari a Mercedesom jeden veľký rozdiel. Rakúšan tvrdí, že svoj tím vedie k skromnosti a k tomu, aby sa na šampionát pozeral ako na celok, zatiaľ čo Ferrari chce v každých pretekoch len vyhrať.

"Súčasťou našej DNA je aj to, že pri vyhrávaní zostávame skromní," začal s porovnávaním pre holandský magazín Formule 1 Toto Wolff. "My neberieme víťazstvá ako niečo všedné, nevnímame to ako niečo samozrejmé. Nejdeme do každého víkendu s takým prístupom, že vyhrať je absolútne nevyhnutné."

"Ak sa napokon preteky vyvinú tak, že druhé miesto je pre nás maximom a my sme spravili všetko, čo sme mohli, tak ja budem spokojný. Myslím si, že to je najväčší rozdiel medzi nami a Ferrari," zamyslel sa šéf Mercedesu.

Práve víťazné nastavenie Ferrari môže Maranello dostávať pod ešte väčší tlak. Ten sa dokáže veľmi rýchlo nahromadiť a v kľúčových momentoch spôsobovať problémy. V posledných rokoch sa dosť často lámali stratégovia, ktorí nedokázali vybrať ideálnu stratégiu. Tlak nezvládol ani Sebastian Vettel.

"Oni k tomu pristupujú tak, že všetko, čo je menšie ako víťazstvo, proste nie je dosť. Oni musia vyhrať. Skončiť druhý je zlyhanie aj v prípade, že za seba odviedli maximum," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk