F1.sk F1.sk

Doornbos: Gasly pri Verstappenovi nemá žiadnu šancu
zdroj:

Doornbos: Gasly pri Verstappenovi nemá žiadnu šancu

V rokoch 2004 až 2006 sme vo Formule 1 registrovali aj pretekára menom Robert Doornbos. Začal ako tretí pilot Jordanu, potom bol chvíľu v Minardi a napokon v Red Bulle. V slabých autách dosiahol maximálne na dvanáste miesto.

Na okruhoch toho veľa nedokázal, ale v Holandsku sa presadil ako televízny odborník. Aktuálne si myslí, že nováčik v Red Bulle Pierre Gasly nebude môcť ohroziť etablovaného Maxa Verstappena. Zaujímavé však bude aj to, či ich auto bude dosť dobré na boj o titul.

"Max bude okamžite vedieť, aké úspešné bude môcť byť nové auto," povedal Doornbos pre Ziggo Sport. "Ja osobne budem veľmi zvedavý na jeho výraz tváre po niekoľkých kolách za volantom."

"Ak bude sklamaný, Max to nedokáže skryť. Okamžite bude päsťou búchať do stola," usmial sa Verstappenov 37-ročný krajan, ktorého slová cituje stránka gpfans.com.

Spomínaný Gasly už povedal, že nebude akceptovať pozíciu tímovej dvojky. Podľa Doornbosa sú však tieto slová unáhlené: "Pierre povedal, že do Red Bullu neprichádza preto, aby bol dvojkou. Podľa mňa je však lepšie byť ticho."

"Dostal šancu na pôsobenie v top tíme a podľa mňa je v tejto chvíli pre neho lepšie nepútať prílišnú pozornosť. Pri Verstappenovi totiž nemá žiadnu šancu."

"Pochopiteľne, že v padoku nie je veľa jazdcov, ktorí by chceli Maxa za kolegu. Lewis Hamilton o tom síce môže hovoriť, ale nestane sa tak," dodal Robert Doornbos.

Najnovšie z kategórie: Robert Doornbos

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk