F1.sk F1.sk

Horner priznal, že Gaslyho povýšenie prišlo skôr, ako by bolo ideálne
zdroj: Toro Rosso

Horner priznal, že Gaslyho povýšenie prišlo skôr, ako by bolo ideálne

Red Bull Racing v tomto roku nasadí dvojicu Max Verstappen/Pierre Gasly. Zatiaľ čo prvý menovaný má za sebou už štyri sezóny, počas ktorých ukázal značnú kvalitu i sebavedomie, o druhom to neplatí. Gasly odjazdil len 26 veľkých cien a výkonnostne ešte príliš nepresvedčil.

Je celkom zrejmé, že jeho postup do takéhoto silného tímu prichádza veľmi skoro, avšak Red Bull nemal na výber. Daniel Ricciardo sa rozhodol odísť do Renaultu a jeho miesto bolo potrebné niekým zaplniť.

"Myslím si, že Pierre je veľmi rýchly jazdec a je len na nás, aby sme mu dopriali trochu času, nech nadobudne potrebnú rýchlosť," povedal šéf tímu Christian Horner pre Motorsport.com. "Jeho napredovanie je rýchlejšie, ako sme pôvodne chceli, takže Max prevezme pozíciu skúseného ostrieľaného jazdca a Pierre sa musí pripraviť na to, že bude mať veľmi konkurencieschopného tímového kolegu."

Angličan vie, že Gasly to nebude mať jednoduché. Verstappen je veľmi rýchly a dominantná je aj jeho povaha, ktorá by sotva bola ochotná pripustiť prehru.

"Nebude to jednoduché," hovoril ďalej Horner. "Pochopiteľne, že nie. Ale on sám dobre vie, čo od neho očakávame. V skutočnosti to pre tím bude omnoho jednoduchší scenár, ako v posledných dvoch rokoch: teraz máme medzi skúsenosťami jazdcov a očakávaniami od nich dvoch jasný rozdiel."

Verstappen v minulom roku vyhral dve veľké ceny, ale nebyť zbytočnej brazílskej kolízie s Estebanom Oconom, mohli byť aj tri. Mimoriadne silný záver ročníka ukázal, že Holanďan už má na to, aby bojoval o titul.

"Človek sa vždy učí a on je naďalej veľmi mladý," skonštatoval Christian Horner. "Už sme mali možnosť vidieť, že všetci jazdci robia chyby. V minulom roku sme to videli aj u skúsených borcov. Myslím si, že zbiera čoraz viac a viac skúsenosti a veľmi dobre ich využíva."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk