F1.sk F1.sk

Ferrari má posilniť ešte jeden skúsený človek, bude to Domenicali?
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari má posilniť ešte jeden skúsený človek, bude to Domenicali?

Už pred časom sa na verejnosti objavili správy hovoriace o tom, že do Ferrari by sa mohol vrátiť niekdajší šéf tohto tímu Stefano Domenicali. Ten bol šéfom Scuderie v rokoch 2008 až 2014, aby ho následne nahradil Marco Mattiacci.

Tieto hlasy následne utíchli, ale televízna stanica Sky Sports Italia v stredu uviedla, že do Ferrari ešte niekto príde. Vraj to bude "dôležitá a skúsená persóna", ktorá bude pomáhať novému šéfovi tímu Mattiovi Binottovi.

"Binotto je človek s fantastickými schopnosťami tak po technickej, ako aj po organizačnej stránke," povedal nemenovaný zdroj pre Sky Sports Italia. "Veľmi dobre vie, že množstvo práce, ktoré na neho čaká, je väčšie, akému čelil v posledných dvoch sezónach. Nič však neponechá náhode."

O návrate Stefana Domenicaliho do Ferrari písali už Autosprint, Corriere della Sera i La Repubblica; všetko zdroje, ktoré majú veľmi dobré zákulisné informácie. Spomínaný Sky Sports Italia teraz dodal, že nová posila príde už čoskoro a bude to "človek s veľkou váhou a veľkými skúsenosťami".

"Binotto potrebuje pokoj a pohodu na to, aby manažoval tím ako celok, ale aby dokázal zvládať aj komplikované diskusie s FIA a s Liberty Media týkajúce sa určenia pravidiel pre rok 2021. A to je dôležitá úloha, ktorá si vyžiada určitý čas a určitú prácu," skonštatoval nemenovaný zdroj.

V konečnom dôsledku to má byť nastavené tak, že Mattia Binotto bude svoju prácu môcť kedykoľvek delegovať na novú posilu, ktorá má v tomto smere veľa skúseností. "Mám predstavu o tom, kto to bude... ale tu končím," dodal zdroj.

Najnovšie z kategórie: Stefano Domenicali

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk