F1.sk F1.sk

Rosberg očakáva, že Bottas môže Hamiltona potrápiť
zdroj: Mercedes

Rosberg očakáva, že Bottas môže Hamiltona potrápiť

Majster sveta z roku 2016 Nico Rosberg očakáva ešte vyrovnanejšiu a ešte napínavejšiu sezónu, než bola tá minulá. Na šachovnici je totiž niekoľko zaujímavých zmien, ktoré tomu nasvedčujú.

Počas reklamného natáčania pre televíziu Sky Sports sa podobne, ako jeho nový kolega Jenson Button, rozpovedal o očakávaniach, s ktorými sezónu 2019 spája. Podľa jeho názoru už nebude Valtteri Bottas len poslušnou dvojkou. Fínsky pilot dokázal pri svojej premiére v Mercedese v roku 2017 vyhrať tri veľké ceny, o rok neskôr však už nevyhral žiadnu. Podľa Rosberga ale nie je čas na paniku.

„Valtteri je omnoho lepší jazdec, než ukázal naposledy,“ mieni rodák z nemeckého Wiesbadenu. „S novou sezónou má znovu príležitosť vybudovať si oveľa lepšiu pozíciu a skutočne Lewisa potrápiť. Myslím, že je to celkom reálne. Vždy to však záleží na tom, ako nový ročník začne.“

„Minulý rok mal množstvo smoly. Keď sa k nemu pani šťastena opäť prikloní, môže nastať úplne odlišná situácia,“ naráža Rosberg najmä na Bottasovu smolu z Baku, kde ho o víťazstvo pripravil defekt.

S novou sezónou prichádzajú aj nové aerodynamické pravidlá. S tými je spájaná veľká diskusia, najmä o ich celkovom efekte na predbiehanie. Rosberga bude viac zaujímať opätovné vyrovnanie tímov na rovnakej štartovacej čiare. Neočakáva však, že by sa jeho bývalý zamestnávateľ nejako prepadol.

„Zmena nemusí nevyhnutne nastať,“ tvrdí Rosberg, ktorého slová cituje Motorsport.com. „Je potrebné obnoviť súboje na čele a potom nech vyhrá ten lepší. V poslednom čase bol tým lepším Mercedes.“

Podobne ako Button, aj Rosberg očakáva, že s Hondou za chrbtom bude Red Bull vyrovnanejším súperom pre Ferrari a Mercedes. „To by bolo skvelé. Táto možnosť je skutočne reálna, pretože pravidlá sa značne zmenili a každý bude musieť začať od začiatku.“

„Lewis má za sebou niekoľko fantastických rokov, no s novým pravidlami ktovie, čo sa môže v roku 2019 stať. Uskutočnilo sa veľa zmien, a to je presne to, čo tento šport potrebuje. Myslím, že sa môžeme dočkať trojstrannej bitky. Dúfajme, že tím Red Bull-Honda uvidíme vpredu,“ dúfa syn majstra sveta z roku 1982.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk