F1.sk F1.sk

Mazepin si s Mercedesom dohodol dvanásť súkromných testovacích dní
zdroj: Twitter/Force India

Mazepin si s Mercedesom dohodol dvanásť súkromných testovacích dní

Nikitu Mazepina, ktorý doposiaľ súťaži v GP3, kde skončil druhý, čaká pôsobenie vo Formule 2. Ako vieme, stoja za ním mimoriadne silní sponzori, ktorí mali dokonca záujem o odkúpenie Force Indie. Práve vďaka ním sa dočká zaujímavej šance.

Okrem F2 dostane k dispozícii aj dvanásť testovacích dní s monopostom Mercedes W08, s ktorým získal Lewis Hamilton titul v roku 2017. To je povolené, pretože pravidlá zakazujú len testovanie minuloročných strojov F1, ale testy áut z troch rokov predtým, sú povolené.

Ako informoval Motorsport.com, do akcie by teoreticky bolo možné nasadiť monoposty z rokov 2015, 2016 a 2017, nuž a Mazepin si vyjednal ten najnovší. Do istej miery tak bude kráčať v šľapajách Lanca Strolla, ktorý pred svojou premiérou vo Williamse testoval stroj z roku 2014.

Devätnásťročný ruský mladík si tak bude môcť zvyknúť na auto najvyššej kategórie, aj keď v ňom možno nenadobudne najlepší pocit: obuté totiž bude musieť mať špeciálne pneumatiky vyrobené špecificky pre takéto účely.

Mazepin si takúto možnosť dohodol napriek tomu, že ani nepatrí do kádra Mercedesu. V ňom sú okrem oficiálnych pretekárov Lewisa Hamiltona a Valtteriho Bottasa ešte Esteban Ocon a George Russell, pričom práve Ocon bude počas týchto dní Mazepinovým trénerom.

Nikina Mazepin má za sebou doposiaľ osem testovacích dní s Force Indiou, kde pôsobil v pozícii vývojového jazdca.

Najnovšie z kategórie: Nikita Mazepin

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk