F1.sk F1.sk

Promotéri vyjadrili nespokojnosť, postupy Liberty Media sa im prestávajú páčiť
zdroj: Pirelli Motorsport

Promotéri vyjadrili nespokojnosť, postupy Liberty Media sa im prestávajú páčiť

V Londýne sa v pondelok stretli promotéri dovedna šestnástich veľkých cien a v následne uverejnenom stanovisku pod hlavičkou Asociácie promotérov (FOPA) vyjadrili značnú nespokojnosť s tým, ako je šport vedený pod vlastníctvom spoločnosti Liberty Media.

"Nie je v dlhodobom záujme športu, aby fanúšikovia prišli o voľne dostupný obsah a televízne prenosy," stálo v prvom bode uverejneného textu. V jeho ďalšej časti boli tieto slová: "Okolo nových iniciatív F1 nie je dostatočne jasno a pri ich implementácii registrujeme nedostatočné zapojenie promotérov."

Nuž a aby toho nebolo málo: "Nové preteky nemôžu byť zavádzané tak, že škodia existujúcim podujatiam, aj keď asociácia je na druhej strane povzbudená alternatívnymi podnikateľskými modelmi, ktoré boli jednotlivým podujatiam ponúknuté."

V záverečnej fáze stanoviska promotéri dodali, že členovia FOPA chcú omnoho viac spolupracovať a chcú mať príležitosť ponúknuť svoje skúsenosti a expertízu. V súčasnosti sa tak zjavne nedeje.

Zaujímavé vyjadrenia následne priniesol Daily Mail, ktorý vyspovedal šéfa FOPA a súčasne šéfa okruhu v Silverstone Stuarta Pringla. "Všetci sú rozladení," cituje jeho slová Sportsmail. "Myšlienky Liberty sú akési rozhárané. Až doteraz sme boli všetci úslužní a boli sme ticho, ale pod vedením týchto ľudí máme veľké obavy o budúce zdravie športu."

Jeden z problémov sa týka napríklad zmluvy pre Miami. Toto mesto nemá v F1 žiadnu tradíciu, ale miesto v kalendári by dostalo zadarmo. Európske podujatia pritom platia minimálne dvadsať miliónov eur ročne.

"Miami zjavne dostáva zmluvu zadarmo," pripomenul Pringle. "U nikoho sa to nestretlo s pochopením a určite nie u chlapcov z texaského Austinu, ktorí tvrdo pracujú na tom, aby sa ich preteky vyplatili. Ak to bude takto pokračovať, tak Formula 1 bude jazdiť na okruhoch druhej triedy, ak vôbec na nejakých."

Ďalší promotér, ktorý si neželal byť menovaný, mal pridať aj tvrdšie vyjadrenie: Chase Carey a Sean Bratches sú vraj ako dvaja slepci, ktorí vedú čiastočne zrakovo postihnutých.

Promotéri sú nespokojní aj preto, lebo okrem Silverstonu vstupujú do posledného roku svojho kontraktu aj miesta ako Monza, Barcelona, Hockenheim či Mexico City.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Magazín

Pozri viac