F1.sk F1.sk

Irvine: Odhliadnuc od Schumachera nebolo veľa ľudí, ktorí boli lepší ako ja
zdroj: Scuderia Ferrari

Irvine: Odhliadnuc od Schumachera nebolo veľa ľudí, ktorí boli lepší ako ja

Eddie Irvine pôsobil v rokoch 1996 až 1999 vo Ferrari, kde bol kolegom Michaela Schumachera. Výkonnostne na neho nemal, ale keď si ten v Silverstone 1999 zlomil nohy, bol to práve Irvine, kto bojoval o titul. Mikovi Häkkinenovi nakoniec podľahol o dva body.

"To, že som bol kolegom Schumachera, nebolo príjemné. Ak by som mal za kolegu kohokoľvek iného, tak by to pre mňa bolo dosť dobré," povedal Irvine v rozhovore pre BBC Northern Ireland a pokračoval: "Odhliadnuc od Schumachera nebolo veľa ľudí, ktorí boli lepší ako ja. Schumacher však bol jednoducho z iného sveta."

"Bolo by dosť fajn, ak by som mal za kolegu (Gerharda) Bergera alebo (Jeana) Alesiho. Myslím si totiž, že ich by som mohol zdolať. Jazdiť za Ferrari je však tak či tak ako z iného sveta. Vôbec nemáte predstavu o tej úrovni."

"Odrazu ste viac rocková hviezda, ako len športovec. To, čo vám dá prepojenie so značkou Ferrari, má neskutočnú silu. Doslova vás to môže do istej miery opiť," hovoril ďalej Irvine. "Dokonca aj teraz, keď prídem do Talianska, tak na mnohých miestach jem a pijem zadarmo. Byť jazdcom Formuly 1 je jedna vec, ale jazdiť za Ferrari je ako byť jazdcom F1 o magnitúde 10."

Severný Ír si v rozhovore zaspomínal aj na onen rok 1999, keď majstrovský boj prehral len o dva body. Pred posledným víkendom pritom ešte o štyri viedol.

"Hlavným problémom toho roku bolo to, že keď mal Michael svoju nehodu, Ferrari prestalo testovať vo veternom tuneli. Vývoj auta zastavili a do veterného tunela dali budúcoročné auto. Z pohľadu Ferrari to dávalo zmysel, pretože šance na to, že by som získal titul, boli malé."

"Spravili celkom jednoznačné rozhodnutie. Keď sa opýtali 'Môže Irvine v roku 1999 s Ferrari vyhrať?' tak každý odpovedal NIE, vrátane mňa. McLaren bol totiž o sekundu na kolo rýchlejší ako naše auto. Vedeli, že Michael sa pre ďalší rok vráti a práve Michael je superhviezda, takže to dávalo zmysel," dodal Eddie Irvine.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk