F1.sk F1.sk

Pérez si myslí, že sa mu za jeho úspechy nedostáva uznania
zdroj: Force India

Pérez si myslí, že sa mu za jeho úspechy nedostáva uznania

Sergio Pérez počas posledných dvoch sezón ovládol interný súboj s kolegom Estebanom Oconom. Dvakrát po sebe ho na body dokázal zdolať. Napriek tomu si myslí, že sa mu za jeho úspechy nedostáva dostatočného uznania.

Pérez v súčte sezón 2017 a 2018 zdolal mladého Francúza na body 162:136, no na trati vyzeral ich vzájomný súboj prinajlepšom vyrovnane. Ocon mal počas svojho účinkovania v tíme ružových monopostov status vychádzajúcej hviezdy a veľkej nádeje Mercedesu. Práve to bol podľa Mexičana dôvod, pre ktorý boli jeho úspechy vo Force Indii a Racing Pointe prehliadané.

„Keď som tu bol nový ja, každý o mne hovoril ako o budúcej hviezde. Presne ako teraz o Estebanovi,“ povedal Pérez pre Motorsport.com. „V roku 2017 som bol najlepší zo zvyšku sveta, porazil som všetkých mojich kolegov. Výsledky hovoria viac než ľudia.“

Ocon bol pre Péreza štvrtým tímovým kolegom v jeho kariére. Na body podľahol vo svojej nováčikovskej sezóne Kamuimu Kobajašimu, zdolal ho aj matador Jenson Button v McLarene a pomerne jasne ho na body porazil aj Nico Hülkenberg v jeho prvom roku vo Force Indii. S výnimkou Buttona však všetkým dokázal porážku vrátiť.

Faktom tiež zostáva, že Ocon svojho skúsenejšieho kolegu v kvalifikácii porazil jednoznačne 16:5. V pretekoch však doplatil na zlyhanie techniky a niekedy aj na chyby súperov, ako napríklad v Singapure, kde ho zostrelil samotný Pérez.

„Myslím si, že výsledok je jednoznačný. V kvalifikácii bol lepší, hoci rozdiely boli extrémne malé. Bola to menej než jedna desatina. V pretekoch som však bol lepší ja, získal som viac bodov aj vyššie umiestnenia,“ naráža Mexičan najmä na svoje pódium v Baku. „Zakaždým to ale medzi nami bolo tesné.“

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk